> Strona główna > Album Academicum
Idea Arkonii narodziła się w głowach i sercach młodych Polaków pozbawionych Ojczyzny. Grupa studentów Politechniki Ryskiej, łącząc romantyczny zapał z wiarą w słuszność pracy u podstaw, wzniosła się ponad dzielące ich różnice, by osiągnąć cel wznioślejszy i trwalszy. 9 maja 1879 r. powołali do życia korporację akademicką Arkonia - ideowo-wychowawcze stowarzyszanie studentów polskich.

Początkowo w Rydze, chwilowo w Moskwie, dalej w Warszawie, Londynie i ponownie w Warszawie Arkonia, w 130-letniej historii przyjęła pod swe skrzydła i współtworzyła warunki rozwoju ponad 1300 młodych ludzi. Kilka pokoleń Polaków, przyszłych inżynierów, duchownych, artystów, żołnierzy, finansistów, jednym słowem studentów różnych talentów i powołań, którzy za własną przyjęli arkońską dewizę "Prawdą a pracą".

Poniżej prezentujemy kilku zasłużonych dla Polski, a z pewnością najbardziej znanych członków naszego Stowarzyszenia. Ich wybory i życiowa postawa, również wobec własnych błędów, są dla nas budującym przykładem i wyzwaniem.