> Strona główna > Projekt BKCMłodzi Arkonii od kilkunastu miesięcy uczestniczą w projekcie: Biblioteka Książki Cyfrowej. Istotą tej akcji jest pomoc naszym niewidomym koleżankom i kolegom studentom poprzez nagrywanie i skanowanie zasobów BUW.


Biblioteka Książki Cyfrowej jest jednostką Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zadaniem jest udostępnianie i przygotowywanie w formie elektronicznej (książka audio i książka tekstowa) materiałów naukowych potrzebnych studentom w procesie kształcenia. Zbiory Biblioteki przygotowywane są własnymi siłami jednostki, przy pomocy wolontariuszy. W tym miejscu czas na nas drogi czytelniku – kol. Studentko i Studencie.


Staramy się regularnie odwiedzać siedzibę Biblioteki Książki Cyfrowej, która mieści się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66. W zależności od predyspozycji, czasu i potrzeb Biblioteki wybieramy jedną z form pomocy:
• nagrywamy, jako lektorzy, wybrane przez pracowników BKC pozycje do plików dźwiękowych.
• skanujemy materiały, które będą następnie obrobione i udźwiękowione za pomocą syntezatora mowy.


Wszystkich zainteresowanych pomocą i udziałem w projekcie zapraszamy do stanowiska Biblioteki Książek Cyfrowych, które znajduje się na terenie biblioteki Uniwersyteckiej na lewo od stanowiska zapisów do BUW. Osobą kontaktową jest Pani Agata Gorgolik. Można ją spotkać w godzinach:
• poniedziałek, czwartek: godz. 13 - 20
• wtorek, środa, piątek: godz. 9 - 16


Z Panią Agatą oraz pracownikami Biblioteki można kontaktować się z również przez e-mail, pisząc na adres: biblioteka.bon@uw.edu.pl lub telefonicznie: (022) 55-25-383 - dzwoniąc w podanych powyżej godzinach.


Można również skontaktować się z nami - t.jadowski(at)arkonia.pl - bardzo chętnie odpowiemy na pytania i podzielimy się praktycznymi uwagami dot. udziału w projekcie.


Więcej informacji o Bibliotece Książki Cyfrowej:
http://www.bkc.uw.edu.pl