string(4) "2010"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 ... 6

 

9 lipca 2010

Babanty po raz trzeci

W ciepły wakacyjny weekend, spotkaliśmy się, już po raz trzeci, nad jeziorem Babant Mały na Mazurach w posiadłości kol. Jan Ławickiego. W spotkaniu uczestniczyli filistrzy z rodzinami, koledzy i ich partnerki oraz przyjaciele i znajomi. Nie zabrakło oczywiscie ogniska, śpiewów, spacerów, kąpieli w jeziorze o wschodzie słońca oraz oczywiście tradycyjnego spływu zakończonego przepyszną kolacją pod gwiazdami u fil. Ignacego Wilskiego. Kolejne spotkanie na Babantach już za rok!

 

1 sierpnia 2010

Knajpa patriotyczna

Tradycyjnie na naszej kwaterze K! Welecja zorganizowała tradycyjną już knajpę patriotyczną. 

Po oddaniu hołdu poległym w Powstaniu Warszawskim, oraz złożeniu wieńca pod pomnikiem Gloria Victis, zebraliśmy się na Koźlej, by w luźnej atmosferze oddać się śpiewaniu powstańczych piosenek i rozmowom towarzyskim. Aura była wyjątkowo sprzyjająca. Chodzą słuchy, że niedługo 10 rocznica pierwszosierpniowych knajp...

 

21 sierpnia 2010

Ślub kol. Łukasza Iżowskiego

Słonecznym sobotnim popołudniem, w kościele pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie sakramentalny związek małżeński zawarli: panna Natalia Dziedzic i kol. Łukasz Iżowski.

 

4 września 2010

Ślub kol. Stanisława Rozwadowskiego

W kościele ss. Wizytek  przy warszawskim Krakowskim Przedmieściu sakramentalny związek małżeński zawarli: panna Maria Korniłowicz i kol. Stanisław Rozwadowski.

 

3 października 2010

Piknik arkoński w Kampinosie

Przy nieoczekiwanie fantastycznej pogodzie spotkaliśmy się w gronie Rodziny Arkońskiej w Kampinosie, by upiec kiełbaskę, poganiać z piłką, a nawet pouczyć się niełatwej sztuki żonglerki. Dla starszych mecz w piłkę nożną (zakończony porażką młodzieży na rzecz reprezentacji ZFA), dla młodszych - wycieczka do pobliskiego muzeum, słowem - zabawa jak ta lala. Humory dopisywały, a o kolejnym sukcesie arkońskich pikników niech świadczy choćby "inicjatywa piknikoorganizacyjna" wychodząca od coraz to nowych osób. Było pycha.

 

4 października 2010

Zebranie Ogólne

Pierwsze oficjalne, powakacyjne spotkanie Arkonii. Arkoni starsi w barwach i ci troszkę młodsi, jeszcze tylko w jednym kolorze zebrali się w poniedziałkowy wieczór na kwaterze by obradować nad kształtem budżetu Korporacji w nadchodzącym roku. Wszystko zostało wyliczone i zaplanowane. Zobowiązań  zewnętrznych czy wewnętrznych nie stwierdzono. Zostaje nam życzyć tego samego budżetowi Polski na najbliższy rok.

 

5 października 2010

Zmiany, zmiany

W związku z zaistnieniem potrzeby zmiany osoby wiceprezesa zewnętrznego, Koło Arkonii powierzyło ten zaszczytny obowiązek, w roku akademickim 2010/2011 kol. Janowi Karolowi Ławickiemu (c. 2008).

 

9 października 2010

Knajpa inaugurująca Rok Akademicki 2010/2011

Świst szabel, śpiewy, okrzyki. Bohun, Mały Rycerz i Pal Azji.  W piątkowy wieczór Kwatera Arkonii zamieniła się  w "Dzikie Pola". Tydzień  od rozpoczęcia roku akademickiego, wypoczęci po wakacjach zainaugurowaliśmy nowy rok akademicki z iście szlachecką fantazją. Ze łbów się lekko kurzyło a zabawa trwała aż do wzejścia słońca nad pięknym Dnieprem... ehem, to znaczy Wisłą.

 

10 października 2010

Msza Święta

Msza Święta inaugurująca Rok Akademicki 2010/2011 w Kościele Akademickim Świętej Anny w Warszawie.

 

12 października 2010

Spotkanie naukowe

Pierwszy wykład naukowy jaki wysłuchaliśmy na kwaterze w roku akademickim 2010 - 2011 nosił tytuł "Państwo Polskie wobec sytuacji kryzysowych". Pan Paweł Soloch, były wiceminister w MSWiA, były szef obrony cywilnej kraju oraz doradca szefa BBN objaśniał  nam jak wyglądają działania poszczególnych służb państwowych w czasie kryzysów na przykładach z ostatnich lat - białego szkwału, powodzi i katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.


Strona: 1 2 3 4 5 ... 6