string(4) "2006"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 ... 6

 

6 lipca 2006

Komersz Bałtycki

Wspólnie z Polonusami i Weletami oraz korporacjami łotewskimi, estońskimi i niemieckimi uczestniczymy w wielkim zjeździe korporacji akademickich działających w “rycie“ bałtyckim, w tym roku zorganizowanym w naszym mateczniku Rydze.

 

1 sierpnia 2006

Pałacyk Michla, Żytnia, Wola...

Obchody kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego; wystawienie Pocztu Sztandarowego i złożenie wieńca pod pomnikiem Gloria Victis na Powązkach Wojskowych, a wieczorem knajpa patriotyczna tradycyjnie urządzana przez Weletów.

 

16 września 2006

Rejs

Wreszcie nie przed telewizorem, a na mazurskich jeziorach, gdzie wraz z zaproszonymi korporantami z zaprzyjaźnionej estońskiej Vironii ćwiczymy swoje umiejętności żeglarsko-szantowe.

 

23 września 2006

Śpieszmy się kochać kawalerów

- powoli, ale jednak odchodzą. Ślub filistra Andrzeja Szeptyckiego z panną Anną Werbową w warszawskiej cerkwi greko-katolickiej oo. Bazylianów przy Miodowej.

 

10 października 2006

Rozpoczęcie arkońskiego programu naukowego:

Na początek mocne uderzenie - naszym gościem jest o. dr hab. Wojciech Bęben SVD (zakon werbistów, Societas Verbi Divini), jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich antropologów, który blisko ćwierćwiecze poświęcił badaniu ludów Australii i Nowej Gwinei, zostając w międzyczasie wodzem klanu Sagaluk.

 

13 października 2006

Rozpoczęcie arkońskiego programu ludyczno-rekreacyjnego,

czyli zorganizowana społem z Weletami knajpa inauguracyjna, z udziałem przedstawicieli Korporacji Respublica.

 

14 października 2006

Rozpoczęcie arkońskiego programu sportowego,

czyli pierwszy trening koszykarski. Oprócz tego kurs piłkarstwa halowego i propedeutykę taneczną jeszcze prowadzimy. To ostatnie w podwójnym wymiarze nawet.

 

15 października 2006

Rozpoczęcie arkońskiego programu duchowego,

czyli Msza św. oficjalnie inaugurująca rok akademicki 2006/07, z udziałem Jego Eminencji Józefa kard. Glempa, Jego Ekscelencji Tadeusza abp. Gocłowskiego oraz Ich Magnificencji Rektorów warszawskich Uczelni wyższych.

 

17 października 2006

Co ma atom do wiatraka,

Wykład kol. Piotra Apla, młodego, dobrze zapowiadającego się proto-inżyniera środowiska o alternatywnych źródłach energii.

 

21 października 2006

Programu rozrywkowego c.d.,

czyli impreza na Barskiej, stającej się ku zgrozie właściciela, a uciesze reszty nie-oficjalną metą Arkonii.


Strona: 1 2 3 4 5 ... 6