string(4) "2014"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 

 

19 lipca 2014

Ślub kol. Karola Pieróga

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 19 lipca 2014 roku związek małżeniśki zawarli: 

Aleksandra Hubert i kol. Karol Pieróg

 

30 sierpnia 2014

Ślub kol. Stanisława Ciarki

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 30 sierpnia 2014 roku związek małżeński zawarli:

Maria Bolewska i kol. Stanisław Ciarka

 

16 września 2014

Ślub fil. Tomasza Jadowskiego

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 13 września 2014 roku związek małżeński zawarli:

Agata Jaworska i fil.Tomasz Jadowski

 

15 października 2014

Od monarchii do demokracji - krok w przód, czy w bok?

We wtorek spotkaliśmy się by debatować o monarchii i demokracji. Debatę poprowadził tegoroczny Komisarz Naukowy. Zaczęliśmy od rozmowy na temat upadku monarchii, a skończyliśmy na potencjalnych szansach jej powrotu. Żadna z osób uczestniczących w debacie nie zmieniła przyjętego na początku stanowiska.

Była to pierwsza od dłuższego czasu taka debata, bardzo Nam się spodobała ta forma dyskusji co na pewno będzie skutkowało kolejnymi spotkaniami tego typy.

 

22 października 2014

Fonetyka i transkrypcja w języku angielskim

Ostatni wykład wygłosił kol. Stanisław Ciarka, który przybliżył Nam zasady wymowy w języku angielskim. Nauka profesjonalnej wymowy w tak popularnym języku przyda się każdemu z Nas, dlatego wszyscy z dużym zaciekawieniem wysłuchali wykładu. Poznaliśmy tajniki słów z pozoru prostych do wymówienia, a w których tak często popełniamy błędy. 

 

25 października 2014

Komersz CXXXI-lecia Korporacji Akademickiej Welecja

W gronie korporantów z Polski i z zagranicy, 25 października obchodziliśmy 131 rocznicę założenia Welecji. Po mszy w kościele Zbawiciela udaliśmy się wszyscy na komerszową kolację w sali Stronnictwa Demokratycznego przy ul. Chmielnej.

Resztę wieczoru świętowaliśmy śpiewając i rozmawiając w doborowym towarzystwie aż do rana.

Welecja vivat crescat floreat in aeternum!

 

28 października 2014

Wykład o Syberii Pana Krzysztofa Jabłonki

Na ostatnim spotkaniu gościliśmy pana Krzysztofa Jabłonkę, historyka i dyplomatę, który opowiedział nam o Syberii na przykładzie zesłania Józefa Piłsudskiego. Poznaliśmy wiele szczegółów z tego okresu życia Marszałka, a także dowiedzieliśmy się o trudnej drodze i życiu zesłańców w tamtych czasach. Po wykładzie prelegent został na kwaterze do późnego wieczora dzieląc się z nami wiedzą i przemyśleniami o walorach przyrodniczych Syberii, o ważnej i docenianej roli Polaków w rozwoju tych regionów i wielu innych sprawach. Widać było, że wykład obudził w wielu kolegach duszę podróżnika i chęć wyprawy w dalekie rejony Azji.

 

2 listopada 2014

Arkońska akcja odwiedzania grobów

Przed 2 listopada, a więc Dniem Zadusznym odwiedziliśmy groby zmarłych członków Korporacji Akademickiej Arkonia. Cała akcja przebiegła sprawnie, a na każdym grobie został postawiony znicz wraz z tasiemkami w barwach Arkonii. Stworzyliśmy również bazę zdjęć grobów arkońskich.

 

12 listopada 2014

Komersz Zimowy 186-lecia Konwentu Polonia

W tym roku skromna, bo tylko dwuosobowa, delegacja Arkonii stawiła się na zimowym Komerszu Konwentu Polonia. Podczas komerszu padło wiele znakomitych słów oraz życzeń. Już teraz można było wyczuć, że Konwent Polonia jest w pełni zaangażowany w organizację Komerszu Narodów Bałtyckich, który odbędzie się pod koniec maja w Sopocie. 

Niestety, następny normalny dzień pracy zmusił nas do szybkiego powrotu do Warszawy od razu po komerszu i nie zostaliśmy jak zawsze na knajpie pokomerszowej na kwaterze Polonii, tylko wsiedliśmy do samochódu i wraz z delegacją Welecji wróciliśmy do Stolicy zabierając przy okazji jednego Filistra Polonii mieszkającego w Warszawie.

 

18 listopada 2014

Wykład Wojciecha Sumlińskiego o śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

We wtorek spotkaliśmy się na Kwaterze Arkonii by wziąć udział w wykładzie, Wojciecha Sumlińskiego na temat kontrowersji w sprawie śmierci ks. Jerzego Popiełuszko. Pan Sumliński przedstawił wiele niepokojących informacji, podważających dotychczasową wiedzę na temat wydarzeń z października 1984 roku.


Strona: 1 2 3 4