string(4) "2009"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 ... 8

 

11 lipca 2009

Babanty 2009

Odnowiwszy tradycję zapoczątkowaną przez fil. Ignacego Wilskiego na początku lat ’90, po raz drugi, spotkaliśmy się na Babantach, w pięknym zakątku Warmii i Mazur. Tym razem, w dniach 10 – 12 lipca 2009 zostaliśmy przyjęci, dzięki nieocenionej pomocy fil. Wilskiego, w gościnnych progach posiadłości kol. Jana Ławickiego. Wśród wielu atrakcji znalazły się: spływ kajakowy  rzeczką Babant oraz jeziorami Babant Wielki i Mały,  ognisko, kino pod gwiazdami i wiele innych. Mamy nadzieję, że tradycja została odnaleziona i za rok znów się spotkamy w tym samym miejscu.

 

6 września 2009

Arkoński rejs mazurski

Dzielna załoga w mieszanym filistersko-fuksowskim składzie, korzystając z ostatnich dni lata (2-6 września) opłynęła Wielkie Jeziora Mazurskie oraz, jak nietrudno się domyślić, zaliczyła wszystkie co ważniejsze przystanie... Po drodze doświadczyła wszelkich możliwych przejawów mazurskiej aury, oprócz znienawidzonej flauty. Słowem – prawdziwa męska przygoda.

 

20 września 2009

Piknik arkoński w Kampinosie

W piękną, słoneczną niedzielę Rodzina Arkońska spotkała się w całej swej wielopokoleniowej krasie. Filistrzy, filistrowe, filistrówny i filistrowicze, barwiarze, fuksy wraz z krewnymi... Czas spędzony na integracji w przemiłej atmosferze. Gry integracyjne obejmowały zarówno część starszą (piłka nożna), jak i najmłodszych. Przez wszystkich czas wspominany niemalże z rozrzewnieniem.

 

3 października 2009

Ślub kol. Janusza Tomaszewskiego

Kol. Janusz Tomaszewski pojął za żonę p. Annę Bylicką.

 

3 października 2009

IV Komersz Polski i II Kongres Polskich Korporacji Akademickich

Zimnego dnia o barbarzyńskiej 10:00 rano na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym spotkali się przedstawiciele Kół i Konwentów z całej Polski. Obrady, które wszyscy uznali za owocne, zakończyły się około godziny 15:00. Następnie otwarto wystawę z pamiątkami K! Chrobria i K! Hermesia (gospodarzy Komerszu). Sam komersz, poprzedzony mszą św. w katedrze na Ostrowie Tumskim i wspaniałym genzenmarszem odbył się w bardzo wesołej atmosferze.

Nie da się zaprzeczyć, że ruch korporacyjny w Polsce kwitnie (co łatwo dało się zauważyć po wielobarwności dekli), a z każdym kolejnym zjazdem również dojrzewa. Serdeczne gratulacje dla Hermitów za dobre poradzenie sobie z tak niełatwym przedsięwzięciem!

 

3 października 2009

Ślub fil. Adama Sowińskiego

Wkrótce więcej informacji...

 

9 października 2009

Knajpa inaugurująca rok akademicki 2009/2010

Sezon spotkań mniej formalnych czas zacząć! Knajpa zorganizowana niejako w temacie Rosji carskiej udała się pysznie, a goście bawili się setnie. W późniejszych godzinach, przy zmienionym już Prezydium knajpy, odbył się niespotykany dotąd konkurs znajomości pieśni wszelkich - kto był, ten wie! Fantastyczna walka była wyrównana aż do samego końca. Najwytrwalsi opuścili kwaterę przed wschodem słońca... Czekamy na następne knajpy!

 

13 października 2009

Warsztaty dyskusyjne - cz. I

Wydział Naukowy zainaugurował rok akademicki warsztatami - samokształceniem sensu stricto. Zaproszeni filistrzy: fil. W. Klata oraz fil. W. Dziomdziora, jako obeznani w temacie wystąpień publicznych, przybliżyli nam techniki wypowiadania się i przestrzegli przed podstawowymi błędami w wystąpieniach publicznych. Swoje uwagi dołożyli również fil. fil. Kuśmierz i Szeptycki, mający duży staż jako wykładowcy akademiccy.

Krótki wniosek wyniesiony ze spotkania: do wystąpień należy się przygotowywać, robić sobie odpowiednie notatki, i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć!

Na koniec spotkania każdy miał okazję na wybrany przez siebie temat wygłosić minutowe wystąpienie, mając jednego z doświadczonych filistrów jako słuchacza. Błędy zostały wytknięte, co na pewno przyda się do próbnej debaty oksfordzkiej, która już za tydzień.

 

15 października 2009

“Duża Ryba“, reż. T. Burton - projekcja na kwaterze

Będący pod dużym wrażeniem powyższego filmu kol. Andrzej Morawski zapragnął podzielić się nim z innymi. Trzeba przyznać - warto było. Piękna historia opowiedziana w niepowtarzalnym, trochę fantastycznym stylu, charakterystycznym dla Tima Burtona. Do tego Ewan McGregor w jednej z głównych ról oraz nominacja do Oscara za ścieżkę dźwiękową.

Polecamy - nie tylko fanom gatunku.

 

20 października 2009

Warsztaty dyskusyjne - cz. II

Ćwiczebna debata oksfordzka miała za zadanie wprowadzić wszystkich w mechanizmy nią sterujące oraz umożliwić wprawienie się mówców w takiej formie dyskusji. Ważki temat, jakim jest wyższość piwa w puszkach nad tym w butelkach, został przez obie strony zbadany dogłębnie, każda strona swojej tezy broniła zażarcie. Ostatecznie publiczność zawyrokowała: Drużyna od "wyższości puszek" wygrała. Błędy mówców zostały im wytknięte przez fil. W. Klatę, co ma być nauką do przyszłotygodniowej debaty - już zupełnie na serio, i już za tydzień.  


Strona: 1 2 3 4 5 ... 8