string(4) "2017"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 ... 7

 

22 lipca 2017

Komersz Letni K! Welecja

Tak jak Lato był piłkarzem wyśmienitym, tak doskonale arkońska delegacja bawiła się na weleckim Komerszu Letnim w ubiegły weekend. Komersz, który odbył się, jak rok temu, w Ostrowinie, urokliwiej wsi mazurskiej, był znakomitą okazja do odnowienia więzi z korporacjami skartelowanymi oraz wypoczynku na łonie natury. Komersz letni był połączony z spotkaniem coraz liczniejszej rodziny kartelowej, która mogła się poznać nawzajem i wspólnie spędzić czas. Serce nam roście, widząc rozrost wśród potomstwa filisterskiego.

Gratulujemy braciom Weletom zorganizowania bardzo dobrego komerszu oraz stworzenia prawdziwie braterskiej aury w ten tajemniczy, sobotni wieczór!

Korporacja Akademicka Welecja, vivat, crescat, floreat in aeturnum!

 

1 sierpnia 2017

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego nasz poczet sztandarowy i Arkoni zebrani na Powązkach Wojskowych pod pomnikiem Gloria Victis na Apelu Poległych złożyli hołd wszystkim uczestnikom tego heroicznego i patriotycznego zrywu. Dumni ze swoich przodków pamiętamy o ich poświęceniu dla Polski. Wieczorem tradycyjnie wzięliśmy udział w Knajpie Patriotycznej na kwaterze bratniej Welecji.

 

5 sierpnia 2017

Ślub fil. Macieja Grzesika

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 5 sierpnia 2017 roku związek małżeński zawarli:

Katarzyna Wronczewska i fil. Maciej Grzesik

 

16 września 2017

Ślub kol. Piotra Butryma

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 16 września 2017 roku związek małżeński zawarli:

Martyna Filipowicz i kol. Piotr Butrym

 

3 października 2017

Zebranie Ogólne

Tego dnia na kwaterze Arkonii odbyło się Zebranie Ogólne - pierwsze po wakacjach oficjalne spotkanie barwiarzy i fuksów Korporacji Akademickiej Arkonia. Zebranie Ogólne, jako ciało uchwałodawcze, ma za zadanie uchwalić budżet korporacji na nowy rok akademicki oraz wysokość składki członkowskiej. Po burzliwej debacie, budżet został pomyślnie uchwalony wraz składką obowiązującą na rok akademicki 2017/2018.

 

6 października 2017

Arkońska ekspedycja do Berlina

W pierwszy weekend października delegacja Arkonii udała się na lewy brzeg Odry, aby wziąć udział w Komerszu 26-lecia Zjednoczenia Niemiec w Berlinie. Pomimo pewnych trudności komunikacyjnych w Niemczech (huragan Xavier), dotarliśmy szczęśliwie na kwaterę Corpsu Borussi Berlin, która była organizatorem tegorocznych uroczystości. W trakcie świetnego komerszu nie zabrakło toastów i okazji do bliższego zapoznania się z niemieckimi burszami. Nazajutrz zostaliśmy zaproszeni na kwaterę Corpsu Marchii Berlin. Gospodarze chętnie oprowadzili nas po swoim pięknym domu korporacyjnym, równocześnie dbając o przyjazną atmosferę. Nieco zmęczeni, wsiedliśmy wieczorem w pociąg do Frankfurtu nad Odrą, żeby udać się na kwaterę Corpsu Silesii. która organizowała kolejną imprezę korporacyjną: knajpę inaugurującą rok akademicki. Zabawa, rozmowy i śpiewy trwały do późnych godzin nocnych. W niedzielę, po wspólnym śniadaniu i kufelku pysznego piwa, udaliśmy się na dworzec w celu powrotu do Warszawy.


Wyjazd poszerzył naszą wiedzę o niemieckim ruchu korporacyjnym i jego działalności. Uzyskaliśmy nowe pomysły, które będziemy wprowadzać w tym roku akademickim. To był udany wypad!  

 

7 października 2017

Ślub kol. Stefana Gromnickiego

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 7 października 2017 roku związek małżeński zawarli:

Katarzyna Ostrowska i kol. Stefan Gromnicki

 

8 października 2017

Msza Inaugurująca rok akademicki 2017/2018

Poczet sztandarowy Arkonii stanął podczas Mszy Inaugurującej rok akademicki 2017/2018 w Kościele Akademickim św. Anny na Krakowskim Przedmieściu, którą celebrował metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Wśród uczestników znajdowali się rektorzy i prorektorzy uczelni warszawskich, profesorowie oraz studenci.

 

10 października 2017

O sztuce publicznego występowania

Za nami pierwsza kwatera naukowa w nowym roku akademickim! Temat wykładu: O sztuce publicznego występowania. Prelegentem był pan Jędrzej Dudkiewicz, znakomity dziennikarz i prezenter (występujący m.in. w TVP 1 i TVP Polonia), który nam opowiedział, jak powinniśmy się zachowywać przed kamerą oraz tłumem, aby zostać dobrze odebranym i zrozumianym przez odbiorcę. Trzeba zadbać o odpowiedni wygląd, postawę podczas prezentacji oraz stosować przyjazne gestykulacje. Ważnym czynnikiem jest niewerbalna autoprezentacja: kontrola mowy ciała, ponieważ może zdradzić stres lub niewiarę we własne słowa. Nie należy uciekać wzrokiem od tłumu; dobrą metodą jest skupienie wzroku na znajomych i przyjaznych osobach. Po prezentacji najważniejszych punktów przeszliśmy do ćwiczeń praktycznych: każdy z nas zaprezentował siebie w 30 sekund. Nie było łatwo, jakby mogło się wydawać, ale humor i odrobina dystansu zawsze są skutecznymi sposobami na wyjście z stresującej sytuacji!

 

13 października 2017

Śmierć Starego Strzechy Jagiellonii, Stanisława Wyganowskiego

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 13 października 2017 roku w wieku 98 lat zmarł ostatni przedwojenny Stary Strzecha kartelowej Jagiellonii, pierwszy prezydent Warszawy po 1989 roku, Stanisław Wyganowski.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się się w czwartek 19 października o godzinie 14.00 w w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Braciom co po życia znoju,

spoczywają już w pokoju,

pod mogilnym żwirem ziemi,

wieczny pokój, wieczna cześć.


Zdjęcie przedstawiające wpis Prezesa Arkonii, kol. Szymona Betlińskiego do żałobnej księgi pamiątkowej.Strona: 1 2 3 4 5 ... 7