string(4) "2005"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 

 

30 września 2005

Miły wieczorek z czwartku na wtorek

Zmęczeni wakacyjnymi trudami wracamy do codziennych zajęć - na kultowej hawirze kol. Wojciecha Sławy Darkiewicza przy ul. Barskiej odbywa się ostra kampania integracyjno-reintegracyjna, w czasie której bodajże ponad setka Polonusów, Arkonów, Weletów oraz zaproszonych gościówek i gości spoza korporacji pławi się w oparach arkońskiej gościnności. Ostatni gaszą światło w poniedziałkowe południe.

 

7 października 2005

7 dni po

W okrągłą, pierwszotygodniową rocznicę rozpoczęcia ostatniej imprezy organizujemy na Kwaterze knajpę otwierającą nowy rok akademicki, tym razem we własnym, kartelowym tylko gronie.

 

11 października 2005

Cichociemni

O szkoleniu i misjach poprzedników komandosów Gromu z czasów II wojny światowej, rozpijaniu Szkotów i siusianiu w samolocie w pełnym rynsztunku spadochroniarskim opowiada ppłk Stefan “Starba“ Bałuk. Prelegent ciepło wspomina też sylwetkę Filistra A! ppor. Stefana Jasieńskiego (“Urban“, “Alfa“), który po nieudanej misji zorganizowania ruchu oporu w KL Auschwitz został - po ciężkich torturach - zamordowany w obozowej celi śmierci nr 21.

 

16 października 2005

Skandal, hańba, targowica

To jedne z bardziej cenzuralnych komentarzy kibiców Arkonii po tym, jak oddajemy Weletom 37 punktów w rozgrywkach koszykarskich.

Załamani symbolicznym jedynie zwycięstwem 70:37 idziemy do kościoła akademickiego Św. Anny oficjalnie zainaugurować wraz z Prymasem Polski JE Józefem kardynałem Glempem oraz Rektorami warszawskich Uczelni wyższych tak feralnie rozpoczęty nowy rok akademicki 2005/06. Kolegom z drużyny “zielonych“ musimy jednak, niechętnie, pogratulować postępów - długie godziny ćwiczeń przed meczem mimo wszystko nie poszły na marne.

 

18 października 2005

Kiedy kultura przestaje być kulturalna?

Demokratyzm w sztuce, rola mediów, zadania twórców, możliwości i ograniczenia “kultury masowej“ - dyskusja z udziałem Jana Skotnickiego, Filistra A!, sekretarza artystycznego Teatru Narodowego, profesora warszawskiej Akademii Teatralnej oraz Marka Horodniczego, redaktora naczelnego kwartalnika “Fronda.“

 

21 października 2005

Tryptyk welecki

3 dniowe uroczystości rocznicowe skartelowanej z Arkonią Korporacji Welecja. W piątkowy wieczór pod pomnikiem Polski Walczącej na Kopcu Czerniakowskim odbywa się Wieczór Pamięci poświęcony zabitym i pomordowanym Weletom. W sobotę mają miejsce główne uroczystości - Msza św., komersz właściwy w Pałacu Sapiehów i knajpa na Kwaterze przy Koźlej. Najwytrwalsi obchody 122-lecia Welecji kończą niedzielnym tzw. Katerfrühstückiem, w wolnym tłumaczeniu kac-śniadanioobiadokolacją.

 

25 października 2005

Zwycięstwo polityczności nad marketingiem

Dlaczego stało się tak, jak się stało, a nie stało się tak, jak stać się miało rozprawiamy na powyborczym spotkaniu z p. Joanną Gepfert, specjalistką od budowania wizerunku osób publicznych i komunikacji społecznej, właścicielką agencji PR-owskiej.

 

1 listopada 2005

Wszystkich Świętych i Zaduszki

Nawiedzamy groby Filistrów spoczywających na warszawskich cmentarzach.

 

4 listopada 2005

Zaduszki na Barskiej

Mickiewiczowsko-dziadowskie (część II) przedstawienie w wykonaniu i subtelnej interpretacji reprezentacyjnego zespołu artystycznego Korporacji Arkonia. Panowie z elektrowni, bezbłędnie wyczuwając potrzebę chwili, dodatkowo podkręcają nam klimat odcinając prąd. Ogrzewanie zostało wyłączone już wcześniej. Zostajemy tylko my i znicze. No i piwo. A miało być wino. Grzane, z korzonkami.

 

11 listopada 2005

3miasto

Uroczystości państwowo-konwentowe w Sopocie z okazji Święta Niepodległości i rocznicowego komerszu Konwentu Polonia - najstarszej, skartelowanej oczywiście z Arkonią, polskiej korporacji akademickiej; po Mszy Św. w katedrze Marynarki Wojennej i złożeniu wieńca pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów walk, przypominamy się miejscowemu obywatelstwu głośno defilując środkiem “monciaka“ do lokalu komerszowego. Następnego dnia odbywa się “Sobótka“ z okazji otwarcia pierwszej po wojnie Kwatery Konwentu. Polonusom gratulujemy tak Kwatery, jak i 177 lat.


Strona: 1 2 3 4 5