string(4) "2013"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 

 

31 lipca 2013

Pogrzeb fil. Wieńczysława Wagnera

Informujemy, że w piątek 2 sierpnia, na Powązkach Wojskowych, odbędzie się pogrzeb ostatniego przedwojennego filistra Arkonii Wieńczysława Wagnera. Uroczystości pogrzebowe rozpocznął się mszą św. w kościele pw. św. Jozafata (ul. Powązkowska 90). Po mszy kondukt żałobny przejdzie na Powązki Wojskowe na miejsce wiecznego spoczynku filistra Wagnera.

 

5 sierpnia 2013

Ś.P. Filister Jan Skotnicki

Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci Ś.P. Filistra Jana Skotnickiego.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek, 12 sierpnia, o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie.

Braciom co po życia znoju,

spoczywają już w pokoju,

pod mogilnym żwirem ziemi,

wieczny pokój, wieczna cześć.

 

13 sierpnia 2013

Ślub kol. Karola Brzozowskiego

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 10 sierpnia 2013 roku

związek małżeński zawarli:

Agnieszka Sałata i kol. Karol Brzozowski

 

25 sierpnia 2013

Ślub kol. Sławka Bojarowskiego

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 24 sierpnia 2013 roku

związek małżeński zawarli:

Beata Piotrowska i kol. Sławomir Bojarowski

 

19 września 2013

Ślub kol. Bartka Solocha

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 14 września 2013 roku

związek małżeński zawarli:

Zuzanna Liszewska i kol. Bartosz Soloch

 

5 października 2013

Knajpa inauguracyjna rok akademicki 2013/2014

W ostatni piątek na kwaterze Arkonii rozpoczęliśmy nowy rok akademicki na knajpie o charakterze oczywiście akademickim.

Pierwsze spotkanie po wakacjach przyciągnęło na kwaterę dużą liczbę Arkonów oraz kilku gości. Pojawili się również filistrzy. Komisarz ds. Zebrań i Spotkań zadbał o to, żebyśmy porywalizowali trochę podczas konkursów, które wymagały powrotu myślami do uczelnianych ławek. W międzyczasie odśpiewaliśmy mnóstwo pieśni korporacyjnych oraz przeprowadziliśmy kilka zabaw o charakterze akademickim. Najbardziej wytrwali, późną nocą udali się jeszcze do pobliskich barów..

 

7 października 2013

VIII Komersz Polski

W minioną sobotę (5 października 2013 r.) delegacja Arkonii wzięła udział w corocznym Komerszu Polskim, organizowanym tym razem przez Korporację Akademicką Chrobria. Do Poznania wybrali się kol.kol. Maciej Dulski, Mikołaj Stępniewski, Stanisław Ciarka oraz Igor Białorucki. 

Uczestnicy wzięli udział w Kongresie Korporacji Akademickich, podzielonym na część wykładową oraz szermierczą, Mszy Świętej w Kościele Farny w Poznaniu, w sycącej kolecji, a ostatecznie w VIII Komerszu Polskim.

Wszystkim organizatorom składamy serdeczne gratulecje!

 

17 października 2013

Co dalej z OFE ?

W ostatni wtorek kol. Mikołaj Stępniewski przedstawił nam główne zagadnienia dotyczące głośnego ostatnio tematu Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Wśród wielu zawiłych problemów ubezpieczeń społecznych i finansów publicznych prelegent wybrał głównie te, wokół których skupia się dyskusja nad przyszłością OFE. Zastanawialiśmy się w szczególności nad tym czy środki w OFE są publiczne, czy podlegają dziedziczeniu, w co i ile OFE będą mogły inwestować oraz nad wpływem  OFE na dług publiczny.

 

27 października 2013

Co zobaczyć i jak przeżyć w Australii ?

We wtorek 22 października kol. Maciej Gniewosz opowiedział nam o swojej podróży do Australii. Z uwagi na półotwarty charakter wykładu na kwaterze pojawili się Arkoni ze swoimi znajomymi. 

Opowieści prelegenta towarzyszyły zdjęcia, przedstawiające takie miasta jak Sydney czy Melbourne, ale również interior australijski (Outback). Przekonaliśmy się, że mimo czyhających na życie turystów krokodyli, rekinów, węży, pająków i meduz warto spędzić ponad 20 godzin w samolocie, aby odkrywać piękno Australii.

 

29 października 2013

Za kulisami surfowania

Autorem kolejnego wykładu na kwaterze Arkonii był kol. Mateusz Kleska, który postanowił podzielić się z nami wiedzą nt. działania Internetu. Okazało się, że chociaż wszyscy potrafimy bez problemu poruszać się po sieci, sposób jej działania wcale nie jest tematem zrozumiałym dla wszystkich.

Starannie przygotowana prezentacja zaczęła się od części łatwiejszej, dotyczącej hardwere-u, czyli wszystkich fizycznych elementów, jakie potrzebne są do surfowania w sieci (tj. komputerów, serwerów, ruterów ale. Też odpowiedniego okablowania). Następnie omówione softwere, w której zebrani dowiedzieli się jak "wygląda" przesyłana informacja, co może zawierać, którędy się przemieszcza oraz jaki sposób wysyłana i odbierana jest przez nasze komputery. 

Wykład zakończyła chwila na zadawanie pytań do kol. Kleski, w której pytano m.in. o aferę NSA, historię stron internetowych oraz sieć TOR.


Strona: 1 2 3 4