string(4) "2012"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 

 

3 lipca 2012

Nowe władze Stowarzyszenia

Dnia 3.07.2012 na Kole Sprawozdawczo-Wyborczym nr 2389 udzielono absolutorium ustępującemu Prezydium oraz wybrano nowe władze w składzie:

Prezes -kol. Maciej Grzesik (c.2006) 
Wiceprezes zewnętrzny -kol. Maciej Dulski (c.2008)
Wiceprezes wewnętrzny -kol. Adam Grzesik (c.2007)
Sekretarz -kol. Jan Grzesik (c.2009)
Skarbnik -kol. Piotr Koczot (c.2009)

 

17 lipca 2012

Olderman cetusu 2012

Obradujące dnia 17 lipca 2012 roku Koło Nadzwyczajne nr 2390 wybrało na Oldermana cetusu 2012 kol. Jana Ławickiego (c. 2008).

 

26 września 2012

Ślub kol. Piotrka Koczota

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 22 września 2012 roku

związek małżeński zawarli:

Dorota Pomiankowska i kol. Piotr Koczot

Młodej Parze życzymy wszystkiego najlepszego,

wina beczkę, siedmiu synów i...  córeczkę.

 

10 października 2012

Spotkanie ze Starymi Strzechami Jagiellonii

Na pierwszym spotkaniu naukowym w tym roku akademickim mieliśmy zaszczyt gościć na naszej Kwaterze Stare Strzechy naszej skartelowanej Korporacji Akademickiej Jagiellonia: Stanisława Wyganowskiego, Stanisława Szweycera oraz Pawła Czaplickiego. Podczas wykładu zostaliśmy zapoznani z wieloma szczegółami urbanistyki powojennej Warszawy.

 

15 października 2012

Knajpa inauguracyjna rok akademicki 2012/2013

W ostatni piątek, na naszej Kwaterze, z otwartymi ramionami powitaliśmy nowy rok akademicki. Tematem przewodnim tej wspaniałej zabawy był "sport".

Fantastycznie przygotowana, przez Komisarza ds. Zebrań i Spotkań oraz nasze Fuksy, biesiada była urozmaicona różnej maści konkursami tak indywidualnymi jak i drużynowymi. Podczas quizu sportowego okazało się, iż członkowie naszego Stowarzyszenia żywo interesują się wieloma dziedzinami sportu i tak oto w sportowej atmosferze wkroczyliśmy w nowy rok akademicki oraz nowy dzień, ponieważ najwytrwalsi bawili się do rana.

 

17 października 2012

Narodowe Siły Zbrojne, historia organizacji, polityka wobec dwóch okupantów

Naszym Gościem na kwaterze był Pan Leszek Żebrowski, wybitny znawca polskich narodowych organizacji konspiracyjnych w okresie II wojny światowej. Skutecznie rozprawił się z wieloma negatywnymi mitami na temat Narodowych SIł Zbrojnych, podkreślając wyjątkowe oddanie tej formacji, w której działał m.in. Fil. Mirosław Ostromęcki, oraz "nienawiść" z jaką spotkała się ona ze strony powojennej władzy komunistycznej.

 

22 października 2012

Komersz Korporacji Akademickiej Welecja

Dnia 20 października odbył się Komersz Welecji z okazji 129-lecia założenia Korporacji. Z tej okazji składamy naszej bratniej korporacji najserdeczniejsze życzenia.

 

24 października 2012

W biznesie Ludzie są najważniejsi

Wczoraj na spotkaniu naukowym Filister Rafał Kozłowski przybliżył nam funkcjonowanie świata biznesu. Filister opowiadał jak ważne są zwykłe relacje międzyludzkie i jak funkcjonują relacje uczeń-mistrz oraz szef-pracownik. Przypomniane nam zostało też, że załatwiając jakiekolwiek sprawy trzeba pamiętać, że po drugiej stronie zawsze stoi człowiek.

Wykład zakończyła krótka dyskusja.

 

31 października 2012

Jak to miało wyglądać w Warszawie?

Na ostatnim spotkaniu naukowym w październiku gościliśmy na naszej Kwaterze Ryszarda Mączewskiego, varsavianistę, autora portalu o przedwojennej Warszawie www.warszawa1939.pl, który zapoznał nas z planami i wizjami rozwoju międzywojennej Warszawy. Szczególnie dokładnie zostały nam przedstawione koncepcje dotyczące warszawskich uczelni wyższych. Wykład był bardzo ciekawy, okraszony dużą ilością zdjęć starych, tak dobrze nam znanych, budynków akademickich.

 

1 listopada 2012

Wszyscy Święci i Zaduszki

W ostatnich dniach Arkoni odwiedzali groby zmarłych członków Stowarzyszenia upamiętniając ich cześć postawieniem znicza z trójbarwną wstęgą.

Braciom co po życia znoju, spoczywają już w pokoju, pod mogilnym żwirem ziemi, wieczny pokój, wieczna cześć


Strona: 1 2 3 4 5