string(4) "2018"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 

 

15 grudnia 2018

Rybka Arkonii 2019

W ten sobotni dzień na naszej kwaterze odbyło się spotkanie przedświąteczne. Fuksy, barwiarze oraz filistrzy Arkonii, oraz członkowie naszej najmłodszej korporacji córki: Giedyminii Ostrogiensis mieli okazję złożyć sobie życzenia i spędzić wspólny wieczór przy świątecznej kolacji.  Jak wiadomo "rybka lubi pływać", więc nie zabrakło również... pysznego barszczu. Wszystkiego było pod dostatkiem, a w trakcie spotkania odśpiewane zostało tradycyjne, kolędowe wykonanie "Kra- kra- kra- krambambuli...". W wesołej atmosferze i w szerokim gronie, rozmowy i śpiewy trwały do późna w nocy.

 

Tego wieczoru odbyło się także Koło Nadzwyczajne nr 2462, podczas którego przyjeliśmy naszego najmłodszego fuksa, Łukasza!

Fuks Łukasz, vivat, vivat, vivat! 

 

18 grudnia 2018

Wieczór filmowy – bracia Coen

Spotkanie półotwarte w formie kwaterowego wieczorku filmowego. Kol. Szymon Betliński wybrał film Poważny człowiek w reżyserii braci Coen. Seans nie był poprzedzony 20 minutami reklam.

 

5 stycznia 2019

Kolędowanie

Jak co rok, fil. Jakub Rak zaprosił Rodzinę Arkońską na wspólne kolędowanie.

 

19 stycznia 2019

Komersz XCVIII–lecia K! Respublica

Tego dnia mieliśmy przyjemność świętować kolejne urodziny naszej korporacji-córki, Korporacji Akademickiej Respublica.

 

26 lutego 2019

Polski samochód elektryczny

Podczas wtorkowego spotkania naukowego Pan Wacław Stevnert opowiadał o polskiej myśli technicznej w dziedzinie samochodów elektrycznych.

 

28 lutego 2019

Dzień otwarty

Tego dnia kwatera Arkonii była otwarta także dla wilderów. Była to dobra okazja do poznania naszej korporacji oraz uchylenia rąbka tajemnicy ruchu korporacyjnego.

 

1 marca 2019

Uroczystości centralne z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2019 roku o godzinie 18:00, w Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych, Arkonia wystawiła poczet sztandarowy na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Tym samym wzięliśmy udział w uroczystościach centralnych, na którychg byli obecni najważniejsi przedstawiciele państwa: Prezydent RP, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz Prezes Rady Ministrów. Na trybunie honorowej byli także weterani i uczestnicy antykomunistycznego ruchu oporu po 1944 roku.

 

8 marca 2019

Knajpa inaugurująca semestr letni roku akademickiego 2018/2019

O 19:00 na kwaterze Arkonii odbyła się arkońsko-giedymińska kanjpa inaugurująca nowy semestr.

 

12 marca 2019

Dorobek Stanisława Ehrilha

Dr Krzystof Koźmiński, adiunkt w Katedrze Historiii Doktryn Polityczno-prawnych WPiA UW, przedstawił na kwaterze Arkonii dorobek naukowy Stanisława Ehrilha.

 

19 marca 2019

Wieczór filmowy – „Czarny Orfeusz”

Podczas kwaterowego wieczorku filmowego odbył się seans „Czarnego Orfeusza” oraz dyskusja o filmie.


Strona: 1 2 3 4 5