19 grudnia 2005
Bracia Wekerowie
Welecja nie traci impetu - dokładnie miesiąc po inauguracji spiżowego sezonu, z inicjatywy kol. Michała Laszczkowskiego, odsłonięta zostaje kolejna tablica, tym razem przy ul. Filtrowej, tym razem poświęcona braciom Władysławowi i Ludwikowi Wekerom, zasłużonym żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych, Weletom oczywiście. Ceremonii dokonują... m.in. Władysław i Władysław Wekerowie, Weleci oczywiście. Uroczystości wstępem historycznym opatrza prof. Jan Żaryn z Instytutu Pamięci Narodowej, Filister Arkonii. Oczywiście.
20 grudnia 2005
Czwarta czy pierwsza?
- i wcale nie chodzi o Rzeczpospolitą, a władzę mediów. Filister A! Wojciech Klata (tak tak, z tych Klatów), znany wirtuoz scen i planów filmowych tudzież serialowych, dopóki wiek na to pozwalał zwany cudownym dzieckiem kamery i celuloidowej taśmy, człowiek, któremu kłaniała się Anna Maria Mucha, a Janusz Gajos w “Szwadronie“ pieszczotliwie pytał “czego, ty żydowska mordo?“ występuje tym razem w roli socjologa polityki, speca od mediów elektronicznych, teoretyka i praktyka manipulacji i podejmuje się analizy relacji i sprzężeń zwrotnych zachodzących na styku mediów i polityki, polityki i mediów.
24 grudnia 2005
Święta Bożego Narodzenia
Arkonom i Ich rodzinom, ziomalom z Korporacji skartelowanych, Filistrom i Kolegom ze wszystkich innych, a także jawnym i skrytym wielbiciel(k)om Arkonii składamy serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.
3 stycznia 2006
Najnowsza Arkonka
Ledwo doszedłszy do względnej formy po Sylwestrze, znów dajemy się znaleźć okazji - tym razem za sprawą filistra Witka Wilińskiego, a dokładniej filistrowej Anny Wilińskiej, a jeszcze dokładniej filistrówny Wilińskiej, która to właśnie przyszła była na świat. “Pępkowe“ zaczynamy na Kwaterze, kończymy, hm, gdzieś tam kończymy. Tak czy inaczej drugiej z kolei potomki obojgu Rodzicom serdecznie gratulujemy.
7 stycznia 2006
Dzisiaj w Izabelinie (2x), wesoła nowina...
Spotykamy się w gościnnym pałacyku kol. Jakuba Raka w podwarszawskim Izabelinie na tradycyjnym pastorałkowaniu. Po odśpiewaniu wszystkich znanych nam kolęd pakujemy się do sań i ruszamy w kulig rozświetloną pochodniami Puszczą Kampinoską. Fajnie było.
17 stycznia 2006
Inauguracja sezonu naukowego w roku 2006
Długo oczekiwany wykład kol. Wojciecha Sławy Darkiewicza o prywatyzacji więziennictwa. Jednak w związku ze szczęśliwym zbiegiem okoliczności - słuchaczom nie chce się słuchać, a wykładaczowi wykładać - jednogłośnie postanawiamy przełożyć referat na kiedyś i znaleźć sobie inne rozrywki. Co gorsza znajdujemy.
24 stycznia 2006
Przedsesja
Niespecjalnie wysilając się przed sesją urządzamy wieczorek filmowy. Oglądamy - niekoniecznie bardzo ambitnie - “Rozmowy kontrolowane“, ale nie chcąc zupełnie się odmóżdżać (ile razy można?) film poprzedzamy wyświetleniem kilku odcinków Polskiej Kroniki Filmowej. Zgodnie z naszymi przypuszczeniami okazuje się, że z perspektywy dzisiejszego widza ustrój słusznie miniony bardziej ośmiesza oficjalna propaganda z tamtych lat niż filmy późniejsze, z założenia satyryczne.
31 stycznia 2006
Antrakt sesyjny
Jak wyżej.
10 lutego 2006
Knajpa
Marynistyczno-szantowa knajpa na zakończenie semestru zimowego, zadedykowana filistrowi Bogusławowi Szemiothowi z Konwentu Polonia i Jego kolejnemu statkowi, nazwanego na cześć wybitnego Arkona “Anders“. W programie przeciąganie fuksów-majtków pod kilem, picie grogu, sikanie do bocianiego gniazda (w tej roli pisuar), wymiana u tubylców perkalu, paciorków i świecidełek na złoto i takie różne. W knajpie, oprócz Arkonów, uczestniczy liczna reprezentacja warszawskich Filistrów Konwentu, silna grupa polonuskiej młodzieży z 3miasta, przedstawiciel lubelskiej Concordii oraz dwu kandydatów Welecji.
11 lutego 2006
Jak niżej
Antrakt międzysemestralny.