string(4) "2006"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 

 

31 marca 2007

Co?

Jajco.

Przedświąteczne spotkanie z Filistrami na Kwaterze.

 

7 kwietnia 2007

Jajeczko Rodziny Arkońskiej

Jajeczko Rodziny Arkońskiej - fil.fil. Jeleńscy.

 

12 kwietnia 2007

Łódzkie eldorado

Projekcja “Ziemi obiecanej“, poprzedzona fachowym wstępem o kapitaliźmie oraz historii i współczesności Łodzi, a także różnicach między filmem, a książką Reymonta, w wykonaniu mieszkańca przedmieść tego miasta kol. Krzysztofa Dziomdziory.

 

14 kwietnia 2007

Paweł Grabowski RIP

Z szokiem i niedowierzaniem przyjmujemy do wiadomości, że “turystą z Poznania“, który spadł w piątek z Orlej Perci okazał się Paweł Grabowski, Prezes Korporacji Akademickiej Chrobria, nasz wielki Przyjaciel i Kolega. Z Komilitonami z Chrobrii łączymy się w szczerym żalu, modlitwie i zadumie. Braciom, co po życia znoju...

 

17 kwietnia 2007

Patriotyzm dziś

Moderowana przez fil. Jacka Leszczyłowskiego dyskusja o patriotyźmie, jego rdzeniu i zmieniających się w czasie formach oraz przykładach patriotycznych postaw przez innych patriotów uznawanych za niepatriotyczne.

 

19 kwietnia 2007

spotkanie czwartkowe

Planowany na dzisiaj kurs gry w szachy, który prowadzić miał kol. Olek Zarzycki nie odbywa się, bo przyjeżdżają dziennikarze z telewizji znów robić z nami jakieś wywiady...

 

21 kwietnia 2007

Był Bal

i to jaki! Wybornie przygotowany i zrealizowany przez Komisarza Balowego Andrzeja Morawskiego 52. Bal Arkonii w Hotelu Europejskim. Dochód z tegorocznego Balu, nad którym Patronat objęli byli Dyrektor Zamku Królewskiego prof. Andrzej Rottermund, Ambasador Republiki Łotwy Alberts Sarkanis oraz Rektorzy warszawskich Uczelni wyższych, przeznaczamy na rozpoczęcie największego od lat projektu Arkonii, tj. budowy w Warszawie pomnika naszego Filistra, gen. Władysława Andersa.

 

26 kwietnia 2007

Nie tylko zupki YumYum

Przygotowane przez znanego speca od spraw kuchennych fil. Konrada Brywczyńskiego Warsztaty Kulinarne dla Mężczyzn. Początki nie mogą być trudne, więc na pierwszy ogień (a dokładniej kwaterową maszynkę elektryczną) idzie risotto na winie. Z zadziwiającą zgodnością wszyscy spożywacze stwierdzają, że może być.

 

3 maja 2007

Komersz Polonii

Tradycyjny letni komersz Konwentu Polonia, tym razem nie w Malborku, a Gdańsku.

 

10 maja 2007

Noc Walpurgii

Relacja uczestników tegorocznej Nocy Walpurgii w estońskim Tartu - jednej z największych imprez korporacyjnych.


Strona: 1 2 3 4 5 6