string(4) "2006"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 

 

30 stycznia 2007

Sesja zimowa i ferie

Czyli arkońskie zawieszenie się na chwilę.

 

20 lutego 2007

The human side of Polish economic development

Spotkanie z Fredem Meloney'em, amerykańskim doradcą ds. prywatyzacji przedsiębiorstw, który przywieziony do Polski na początku transformacji systemowej wsiąka tu jakby na dłużej.

 

23 lutego 2007

Gardzienice

Dwudniowy wyjazd do podlubelskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych “Gardzienice“ Włodzimierza Staniewskiego - jednego z najbardziej znanych i uznanych na świecie ośrodków teatru eksperymentalnego.

 

27 lutego 2007

Polska Syberia

O Polakach wysłanych na “białe niedźwiedzie“ i ich cywilizacyjnych oraz naukowych osiągnięciach wykłada filister Konwentu Polonia Jan Trynkowski, znawca starożytności, średniowiecza, nowożytności, współczesności i wszystkiego.

 

2 marca 2007

Knajpa

Zorganizowana naszymi “rencami“ przez Filistrów knajpa na cześć Filistrów.

 

13 marca 2007

Ekonometria

Spotkanie z prof. Markiem Rockim, dwukrotnym Rektorem SGH, senatorem Rzeczypospolitej, poświęcone ekonometrii w praktyce, czyli wspomnieniom z winiarni Fukiera, podatkowi pogłównemu i lustracji na uczelniach.

 

15 marca 2007

Obserwatorium rzeczywistości

W Galerii Tamka, mieszczącej się jak sama nazwa wskazuje w Al. Niepodległości, podziwiamy twórczość młodych trójmiejskich artystów ze szkoły prof. Świeszewskiego (Stowarzyszenie “Obserwatorium Rzeczywistości“), w tym obrazy kol. Tomka Kucharskiego z Konwentu Polonia.

 

20 marca 2007

Flety i cymbały

Ustawka z Pawłem Jankowskim, muzykiem, reżyserem dźwięku i kompozytorem, współtwórcą orkiestry Sinfonia Artis, opowiadającym o tworzeniu muzyki i jej rozbieraniu - od melodii, przez tematy i motywy, aż do ostatniej, najnędzniejszej nutki.

 

24 marca 2007

Jajeczko

Przedświąteczny, koedukacyjny zjazd arkońskiego kolektywu, przygotowany przez Koło Filistrowych i Filistrówien Arkonii.

 

27 marca 2007

ZOO

O sensowności ratowania ginących gatunków, funkcji ogrodów zoologicznych, małpach-Kapucynkach, bananach oraz sposobach pobudzania seksualnego geparda opowiada pan z działu edukacyjnego warszawskiego ZOO.


Strona: 1 2 3 4 5 6