string(4) "2006"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 

 

2 grudnia 2006

Wieczornica

Wyborna impreza otwarta Arkonii, tym razem zorganizowana na saloonach Hotelu Europejskiego, na której bawi się z górą 200 rozentuzjazmowanych Arkonów i członków licznych fan-klubów Arkonii z obszaru całej Rzeczypospolitej. Nad tegoroczną Wieczornicą, utrzymaną w stylu popartowym, Patronat Honorowy raczyli byli łaskawie przyjąć Marylin Monroe i Elvis Presley.

 

9 grudnia 2006

Rybka męska

Przedświąteczne spotkanie z arkońskimi Filistrami w Auli Prowincjalskiej klasztoru oo. Dominikanów.

 

12 grudnia 2006

Harcerstwo

O odradzaniu autentycznego polskiego harcerstwa po przełomie 1989 roku, przedwojennych podstawach ruchu i wojennej działalności harcerzy opowiadają druhny Danuta Rossman i Halina Wiśniewska, aktywne uczestniczki tych procesów i wydarzeń.

 

16 grudnia 2006

Opłatek

Przedbożonarodzeniowe spotkanie Rodziny Arkońskiej przygotowane przez Koło Filistrowych i Filistrówien Arkonii. Spotkanie tym milsze, bo pozwalające nam wreszcie uczestniczyć w jakiejś uroczystości nie w roli organizatorów, a pasożytów zwykłych.

 

19 grudnia 2006

Konkurencja komputerów?

O sztucznej inteligencji, algorytmizacji nie-numerycznej, logice rozmytej, sieciach neuronowych i takich różnych dziarsko opowiada nasz podręczny cyborg kol. Piotr Wójcik, matematyko-informatyk, prywatnie sympatyczny gostek z Bemowa.

 

24 grudnia 2006

Wigilia

Tym razem obchodzimy ją jeszcze przed Świętami, w związku z którymi wszystkim zaglądającym na naszą jakże popularną stronę składamy przy okazji stosowne i adekwatne do indywidualnych potrzeb życzenia.

 

1 stycznia 2007

Nowy Rok

Postanowiwszy przekroczyć nieprzekraczalne, życzymy sobie w Nowym Roku dalszego wszechstronnego rozwoju i bujnego rozkwitu.

 

16 stycznia 2007

Genetyka

Sercem i rozumem (zootechnika na SGGW) oddany wszelakim zwierzątkom, kol. Wojciech Olaszek odkrywa przed nami tajemnice genetyki, z wyraźnym przejęciem opowiadając o krzyżowaniu myszek białych i czarnych oraz potwierdzając, że króliki rozmnażają się dosłownie jak króliki.

 

23 stycznia 2007

PRL, a powojenna historia Polski

Prof. Włodzimierza Mędrzeckiego, historyka i etnografa z Uniwersytetu Warszawskiego, próba spojrzenia na powojenne dzieje Polski z perpektywy zachodzących w tym czasie przemian społecznych, kulturowych i cywilizacyjnych, a nie z gruntu złego systemu politycznego.

 

27 stycznia 2007

Komersz Respubliki

Uroczystości 85-lecia Korporacji Respublica, której z tej okazji życzymy dalszych lat rozwoju jednocześnie przypominając protekcjonalnie, że życie zaczyna się dopiero po setce...


Strona: 1 2 3 4 5 6