string(4) "2007"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 ... 8

 

23 listopada 2007

pubing korporacyjny

Zaczęło sie niepozornie... szachy... a potem wystarczyło, że kolega Miłosz przybył na miejsce i się zaczęło! I nie było ich tylko trzech! Wierzymy wszyscy, że następnym razem będzie jeszcze lepiej!

 

24 listopada 2007

Komersz K! Vironii w Tallinie

Arkońska delegacja, w osobach kol. prezesa oraz kol. Janusza Tomaszewskiego, gościła na Komerszu zaprzyjaźnionej Vironii.

 

27 listopada 2007

spotkanie naukowe

Tym razem Fil. Stefan Assanowicz, znawca tematu, poprowadził wykład pod tytułem “2007-2012? Czy zdążymy z autostradami na Euro?“. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się m.in. jak wygląda sytuacja w dolinie Rospudy i po jakich drogach przyjdzie nam jeździć za 2, 5 i 80 lat.

Do Polonusów dojedziemy przez Toruń autostradą, prawie pod samą kwaterę..

 

29 listopada 2007

Knajpa patriotyczna – Noc Listopadowa.

O godzinie 19:00 zebraliśmy się pod Arsenałem z pochodniami. Wewnątrz czekała na nas armata, z której kanonierzy w strojach historycznych oddali 5 wystrzałów. Następnie genzenmarszem przeszliśmy na Kwaterę Arkonii, na której czekał na nas złocisty trunek, przy którym to rozmawialiśmy o historii i historiozofii.

 

30 listopada 2007

wieczornica w stylu włoskim

Niezwykła wieczornica w stylu włoskim. Na imprezę przybyła oprócz piłkarzy, mafii sycylijskiej i primadonn duża reprezentacja “biskupów weleckich“. Miła niespodziankę sprawił nam także Konwent Polonia, którego spora reprezentacja zagościła w naszej słonecznej Italii. Wszyscy bawiliśmy się świetnie, a tańcom nie było końca.

 

6 grudnia 2007

wykład otwarty

Otwarty wykład pt.: „Największe kłamstwa historii Stanów Zjednoczonych” poprowadził prof. Thomas E. Woods. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, tym bardziej, że wykład wygłoszony był w obcym dla niektórych języku. Prof. Thomas E. Woods jest jednym z czołowych amerykańskich promotorów idei wolnego rynku oraz wybitnym znawcą ekonomii i stosunku Kościoła Katolickiego do powyższych zagadnień; jest również autorem kilku bestsellerów.

 

7 grudnia 2007

Arkońskie kino

Fil. Irek Kossakowski przedstawia... film pt.: „Dzika Banda” w reżyserii Sama Peckinpaha. Ikona gatunku i kultowy western, który wytycza ścieżki innym filmom tego rodzaju. Na tym obrazie wychowało się, a następnie wzorowało wielu wybitnych twórców. Trudno dyskutować nad brutalnością, przemocą obecną w dzisiejszym kinie osobom, które nie oglądały wcześniej tego arcydzieła. “Podobało się?“ “Podobało!“ - z pewnością odpowiedzieliby wszyscy obecni.

 

8 grudnia 2007

Rybka arkońska

W miłym towarzystwie opłatka złożyliśmy sobie najserdeczniejsze życzenia.

 

11 grudnia 2007

spotkanie naukowe: Rozwój duchowy człowieka – punkt widzenia psychologa

Bardziej adekwatnym tytułem zdałoby się “Freud rulez“, “Freud głupcze“ lub inne tego typu, gdyż to właśnie na myślach tego Austriaka oparty był wykład naszego Gościa, p. Arnolda Pawelskiego. Opowiadał nam on o rozwoju duchowym człowieka z punktu widzenia psychologa. Mogliśmy dowiedzieć się sporo o jaźni i podświadomości. Wykład wzbudził sporo kontrowersji, dzięki czemu wywiązała się też ostra jatka, to znaczy nie lada dyskusja.

 

15 grudnia 2007

Opłatek Rodziny Arkońskiej

Święta Bożego Narodzenia już tuż tuż. W ten szczególny czas spotkaliśmy się w gronie Rodziny Arkońskiej by podzielić się, jak to w rodzinie bywa, uwagami i opłatkiem.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 ... 8