3 maja 2010
Komersz wiosenny K!Polonia
182 lat historii bratniej Polonii.
Vivat! crescat! floreat! Konwent Polonia in aeternum !
Wkrótce więcej informacji.
8 maja 2010
55. Bal Arkonii
W znajomych wnętrzach Centralnej Biblioteki Rolniczej odbył się 55. Bal Arkonii. W tradycyjnym programie Balu nie zabrakło poloneza, walca kotylionowego, pokazu mazura oraz aukcji i loterii charytatywnej. Dochód z tych ostatnich przekazany zostanie fundacji "Studnia Nadziei".
9 maja 2010
Pamięci korporantów pomordowanych w obozach katyńskich
Z inicjatywy Stowarzyszenia Filistrów Polskich Korporacji Akademickich oraz Korporacji Arkonia, Welecja, Sarmatia, Aquilonia i Respublica w Kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela w Warszawie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji korporantów pomordowanych w obozach katyńskich. Po Mszy celebrowanej przez ks. prałata Bronisława Piaseckiego odbył się koncert organowo-śpiewaczy w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.
11 maja 2010
Gaudemas Igitur ...
W obliczu nadchodzących uroczystości, mniej niż zwykle okrągłej rocznicy, 131-lecia Arkonii spotkanie naukowe przybrało formę seminarium wokalnego. Zabrzmiały pieśni oficjalne i krotochwilne, arkońskie i ogólnokorporacyjne, typowo komerszowe i te bardziej ogólne. Baczni obserwatorzy pochmurnego początkowo czoła "emerytowanego" magistra cantandi - filistra Tomasza Apla mogli z czasem odetchnąć z ulgą. Repeta przebiegła zadowalająco.
15 maja 2010
Komersz CXXXI-lecia Arkonii
W sobotę 15 maja świętowaliśmy 131-lecie założenia Arkonii. Na Komerszu, który odbył się w Pałacu Staszica kolejną arkońską rocznicę świętowało ponad pięćdziesięciu korporantów. Oprócz Filistrów, Barwiarzy i Fuksów Arkonii mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Polonii, Welecji, Vironii, Laudy i ... Chrobrii. Obchody składały się z uroczystej Mszy Św. w Kościele pod wezwaniem Św. Marcina, wspólnego zdjęcia pod pomnikiem Jana Kilińskiego oraz dwóch części (oficjalnej i nieoficjalnej) Komerszu. Wspaniała atmosfera zabawy w korporacyjnym gronie zaprowadziła nas o północy na Koźlą. Najwytrwalsi opuścili kwaterę Arkonii w niedzielny poranek. Po tak niezapomnianym dniu humoru nie mogło popsuć nawet paskudne oberwanie chmury nad Warszawą.
18 maja 2010
Zarządzanie projektami - kol. Adam Korkus
Doświadczony w organizacji projektów większych niż organizacja arkońskiego jajeczka kol. Adam Korkus opowiedział o wykresach Gantta, co to jest ścieżka krytyczna i jak sprawnie działać, żeby projekt mimo piętrzących się przeciwności finalnie zakończył się sukcesem. Zgodnie uznano, że można jego słowom dać wiarę, gdyż organizowane m.in. przez niego imprezy z cyklu "Wielkie Otrzęsiny" (WOW!) cieszą się niemałym powodzeniem w wielu miastach Polski.
25 maja 2010
Marketing w Internecie - kol. Andrzej Morawski
Doświadczony w sieciowym marketingku kol. Morawski opowiedział nam o tym, z czym każdy z nas spotyka się na każdym kroku gmerając w sieci. Reklamy kontekstowe, linki sponsorowane, filmiki promocyjne - wszystko to dobrze znamy ze stron internetowych. Jak jednak się sprzedaje takie reklamy? Istnieją przeróżne modele e-marketingu - CPC (cost-per-click), CPO (cost-per-order) i mnóstwo innych, o których kol. Morawski opowiedział na przykładzie reklam w Googlu. Ciekawe, ciekawe.
28 maja 2010
Uroczystości 100. rocznicy założenia Korporacji Akademickiej Jagiellonia
28 maja Rodzina Jagiellońska spotkała się na Mszy św. w kościele św. Marcina przy ul. Piwnej, po czym udała się na naszą kwaterę. Frekwencja była wysoka, co bardzo cieszy. Cztery Stare Strzechy Jagiellonii, w tym jeden równolatek jubilatki, zaszczyciły kwaterę Arkonii swoją obecnością.
Następnego dnia odbył się uroczysty komersz 100-lecia K! Jagiellonia, prowadzony przez Stare Strzechy. W komerszu wzięły udział korporacje skartelowane (Konwent Polonia, Arkonia, Welecja), jak również zawsze związana przyjaźnią z Jagiellonią - Sarmatia. I tym razem frekwencja cieszyła oko - mnóstwo wielobarwnych dekli, a wśród nich ten najważniejszy - amarantowo-srebrno-błękitny.
1 czerwca 2010
Wojny napoleońskie - kol. Piotr Wójcik.
Powtórkę z historii, a co za tym idzie materiał do kolejnej krytycznej analizy dziejów Polski, Europy i Świata przygotował kol. Piotr Wójcik. Nasz historyk z zamiłowania raczył przypomnieć, że Napoleon wielkim dowódcą był. W wieku 27 lat podbijając dla Francji Włochy, a w latach późniejszych także Austrię i Prusy dowiódł geniuszu taktycznego, ale także wielkiego talentu politycznego. Z bezowocnej wyprawy na Rosję wracał już ze zdziesiątkowaną armią, co jak się okazało było początkiem jego końca. Bonapartemu należy z pewnością oddać, że fakt pisania historii całego kontynentu przez zdeterminowaną jednostkę jest jednym z zaledwie kilku takich przypadków na przestrzeni dziejów.
5 czerwca 2010
47. Komersz Narodów Bałtyckich - Ryga, Łotwa
Arkonów tam nie zabrakło. Wkrótce obszerna relacja...