string(4) "2010"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 

 

19 października 2010

Spotkanie naukowe

Podczas kolejnego wykładu z serii "O Państwie Polskim" pan Prof. Antoni Kamiński, kierownik katedry Studiów Strategicznych  i Bezpieczeństwa Narodowego ISP PAN i Collegium Civitas, były przewodniczący Transparency International, starał się nam wyjaśnić czym jest silne państwo. Ordynacja wyborcza, korupcja, wielkość parlamentu a nawet dotacje z UE. O tym wszystkim mówiliśmy w kontekście siły państwa polskiego. Wnioski: nie jest najgorzej ale może być dużo lepiej, jednak wszystko zależy od nas samych.

 

21 października 2010

Spotkanie czwartkowe

Spotkaliśmy się na kwaterze by wspólnie recytować wiersze Stanisława Barańczaka z tomiku "159 wierszy".

 

23 października 2010

V Komersz Polski i III Kongres Polskich Korporacji Akademickich

W piękną, słoneczną sobotę spotkaliśmy się we Wrocławiu by w gronie przedstawicieli 12 Polskich Korporacji Akademickich dyskutować na III Kongresie PKA! nad polskim ruchem korporacyjnym a wieczorem wyśmienicie bawić się na V Komerszu Polskim. Korporacji Magna Polonia Vratislaviensis serdecznie dziękujemy za ugoszczenie nas. Za rok spotykamy się w Warszawie!

 

26 października 2010

Spotkanie naukowe - wykład półotwarty

We wtorkowy wieczór spotkaliśmy się na naszej kwaterze z p. Piotrem Zarembą. Wykład miał charakter półotwarty, a więc w towarzystwie żon, sympatii i przyjaciół dyskutowaliśmy ze znanym dziennikarzem o przemianach pokoleniowych w polskiej polityce. Dyskusja była ciekawa, momentami zażarta. Koncepcji zmian pokoleniowych było dużo lecz jeden wniosek jest wspólny - zmiany są potrzebne i nieuniknione. 

 

6 listopada 2010

Komersz CXXVII Welecji

W sobotnie popołudnie odbył się Komersz CXXVII naszej bratniej korporacji, Welecji. Uroczystości zaczęły się jeszcze w piątek Wieczorem Pamięci na Kopcu Czerniakowskim. W sobotę odbyła się msza święta w Kościele Zbawiciela, później zostało zrobione zdjęcie pamiątkowe pod dawną kwaterą Welecji przy ulicy Chocimskiej 4. W końcu wszyscy uczestnicy udali się do warszawskiego NOT-u na sam Komersz. Zabawa była przednia, najwytrwalsi bawili się do białego rana. Vivat, crescat, floreat corporatio Welecja in aeternum!

 

7 listopada 2010

Msza w intencji Rodziny Arkońskiej

W niedzielny poranek, w kościele św. Jacka na warszawskim Nowym Mieście odbyła się msza w intencji Rodziny Arkońskiej. Nie zabrakło tam oczywiście pocztu sztandarowego Arkonii. Po mszy obecne Filistrowe i Fistrówny, obecni Filistrzy i Filistrowicze oraz czynni Arkoni udali się na kwaterę  by porozmawiać i pyszne ciasta popić kawą.

 

9 listopada 2010

Spotkanie naukowe - wykład filisterski

Spotkaliśmy się na kwaterze by wysłuchać wykładu fil. Wojciecha Klaty pod tytułem: "Ile rozumiemy z tego, co do nas mówią?" czyli o uwarunkowaniach procesów komunikacyjnych. Było o kibicach, politykach i nas samych. Interesujące spotkanie, w trakcie którego Filister przekazał nam garść cennych rad i spostrzeżeń, które mogą nam w przyszłości ułatwić relacje międzyludzkie. Po spotkaniu zostaliśmy na kwaterze do późnych godzin by śledzić emocjonującą partię scrabble.

 

11 listopada 2010

Komersz intern Konwentu Polonia

Arkoni z radością wzięli udział w jesiennym komerszu bratniego Konwentu. Sopocki hipodrom przyjął nas gościnnie, gdzie w zaciszu tamtejszej restauracji mogliśby pozostawić wszelkie troski i świętować 366 już semestr konwentowy.

Vivat crescat floreat Konwent Polonia in aeternum!

 

13 listopada 2010

Konwentowa Herbatka Tańcująca

Na zaprzyjaźnionym terenie sopockiego KartCenter odbyła się  pyszna impreza w stylu Halloween. Nie zabrakło na niej Upiora z Opery, wiedźmy z zatrutymi jabłkami czy kosiarza umysłów. Zabawa trwała do wczesnego rana, a strudzeni danserzy mimo zmęczenia opuszczali lokal z szerokim uśmiechem na ustach. Strasznie fajnie było!

 

16 listopada 2010

Debata oksfordzka

Ośmiu mówców, dwie drużyny, jeden temat. Kwatera Arkonii zamieniła się w arenę na której starli się  przeciwnicy i zwolennicy tezy: "Należy silnie ograniczyć państwo". Padło wiele argumentów za i przeciw jednak widownia była nieugięta i nikt z obecnych na niej nie zmienił zdania, które miał przed debatą. Dlatego też żadna drużyna nie zwyciężyła ale my dostaliśmy kolejną ciekawą lekcję "jak przemawiać".


Strona: 1 2 3 4 5 6