string(4) "2010"  Arkonia - Polska Korporacja Akademicka
 
> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 

 

20 listopada 2010

Wieczornica Arkońska - Dziki Zachód

Świst kul, stukanie ostróg, głos harmonijek... W sobotni wieczór budynek Akademii Tańca Sulewskich przy ulicy Chłodnej zamienił się w arenę pojedynków między szeryfami a złoczyńcami, w korytarzach mijali się Meksykanie z damami salunowymi a poszukiwacze złota dokładnie oglądali klamki. Zabawa była przednia, nie zabrakło świetnej muzyki oraz dużej ilości tańca. Niestety na następną Wieczornicę Arkońską trzeba czekać cały rok.

 

23 listopada 2010

Spotkanie półotwarte - Bliski wschód

Kolega Maciek Grzesik opowiedział licznie zebranym na kwaterze gościom oraz Arkonom o swej wakacyjnej podróży Warszawa - Bejrut - Warszawa.  Podróż ta została odbyta głównie autostopem  co tylko dodało  jej pikanterii. Cała opowieść była zilustrowana dużą ilością pięknych zdjęć. Po wykładzie czekały na wszystkich niespodzianki - świeżo zaparzona, oryginalna arabska kawa oraz arabskie przyprawy, które można było spróbować na świeżym cieście przyniesionym przez Maćka.

 

30 listopada 2010

Każdy Polak kocha C2H5OH

Kolega Sławek Bojarowski, nasz etatowy arkoński chemik, pokazał nam troszkę chemicznej "magii". Jednak by to zrobić, najpierw musiał wprowadzić teorię, i poprawić temat wykładu, który brzmieć miał "Kto ojczyznę swoją kocha, pije C2H5OH". Potem już tylko równanie Schrödingera, masy molowe, rozpad cząsteczek - po wykładzie Sławka to już nie jest dla nas "czarna magia". Po  tym wstępie Sławek przeszedł do pokazywania efektownych reakcji. Spalanie magnezu w parze wodnej czy świecąca na zielono butelka z różnymi odczynnikami  bardzo się spodobały widowni. Po wykładzie wszyscy zgromadzeni na kwaterze zostali by powróżyć sobie lanym woskiem i zjeść coś dobrego, wszak to  były, lekko spóźnione Andrzejki!

 

11 grudnia 2010

Rybka arkońska

W mroźny grudniowy poranek zebraliśmy się na kwaterze by w ciepłej atmosferze złożyć sobie świąteczne życzenia. Frekwencja jak zawsze dopisała  Jednak w tym roku nie siedzieliśmy na kwaterze do późna w nocy i po 2 godzinach udaliśmy się do kościoła pw. Św. Andrzeja Boboli na pewną radosną uroczystość...

 

11 grudnia 2010

Ślub fil. Macieja Popławskiego

W kościele pw. Świętego Andrzeja Boboli na warszawskim mokotowie sakramentalny związek małżeński zawarli: panna Magdalena Bandurska i fil. Maciej Popławski.

 

18 grudnia 2010

Spotkanie wigilijne rodziny arkońskiej

W wypucowanej na błysk sali im. fil.fi. Buyków spotkaliśmy się by w rodzinnej, świątecznej atmosferze, życzyć sobie radosnych Świąt Narodzenia Pana. Kwatera Arkonii okazała się doskonałym schronieniem w tym zaśnieżonym dniu.

Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Bożego Narodzenia. Spędźmy je w rodzinnym gronie z dala od codziennego szumu.

 

6 stycznia 2011

Tradycje i zwyczaje knajpiane - prof. Menno Aden

W zimny, czwartkowy wieczór zawitał na kwaterze gość zza Odry - prof. Menno Aden. Filister Korp! Franconia z Tybingi opowiedział o niemieckim ruchu korporacyjnym, a także o zwyczajach knajpianych u naszych zachodnich sąsiadów. Jak się okazuje, mamy więcej wspólnego, niż niektórzy się spodziewali. Prost!

 

8 stycznia 2011

Kolędy u fil. fil. Raków

Jak co roku z początkiem stycznia, zebraliśmy się na kolędowanie w domu fil.fil. Raków. Wspólne śpiewanie kolęd Rodziny Arkońskiej, przy wsparciu licznie zgromadzonego najmłodszego pokolenia, trwało do późnej pory. Niestety z powodu roztopów, nie udało się zorganizować kuligu w Kampinoskim Parku Narodowym, co zapewne nie ominie nas w przyszłym roku. Cieszy fakt, że arkońskie kolędowanie wpisało się już w cykl regularnych imprez Rodziny Arkońskiej gromadząc wielu jej członków.

 

11 stycznia 2011

Tajniki gry w brydża - kol. Filip Otmianowski

Kol. Otmianowski, swego czasu należący do polskiej czołówki brydżystów, przybliżył nam zawiłe zasady brydża, licytacji. Po wykładzie chętni spróbowali swoich sił, jednak ich żółte dzioby pokazały się już przy pierwszym wiście. Wybaczamy, w końcu to niełatwa gra.

 

18 stycznia 2011

"Polska wolna i podmiotowa - jaka?" - p.p. J. Kuisz i P. Marczewski

Na kwaterze gościliśmy dwóch redaktorów z "Kultury Liberalnej". Dyskutowaliśmy o wizerunku nowoczesnego liberała przedstawionym nam przez autorów artykułu pod tytułem Jak być liberałem w naszej części Europy, który ukazał się w ostatnich tygodniach w Gazecie Wyborczej. Rozmowa rozpoczęła się nieśmiało, jednak już po kilkunastu minutach wiadomo było, że wymiana poglądów, pytania i odpowiedzi będą się ciągnęły i ciągnęły...


Strona: 1 2 3 4 5 6