15 października 2012
Knajpa inauguracyjna rok akademicki 2012/2013
W ostatni piątek, na naszej Kwaterze, z otwartymi ramionami powitaliśmy nowy rok akademicki. Tematem przewodnim tej wspaniałej zabawy był "sport".
Fantastycznie przygotowana, przez Komisarza ds. Zebrań i Spotkań oraz nasze Fuksy, biesiada była urozmaicona różnej maści konkursami tak indywidualnymi jak i drużynowymi. Podczas quizu sportowego okazało się, iż członkowie naszego Stowarzyszenia żywo interesują się wieloma dziedzinami sportu i tak oto w sportowej atmosferze wkroczyliśmy w nowy rok akademicki oraz nowy dzień, ponieważ najwytrwalsi bawili się do rana.
10 października 2012
Spotkanie ze Starymi Strzechami Jagiellonii
Na pierwszym spotkaniu naukowym w tym roku akademickim mieliśmy zaszczyt gościć na naszej Kwaterze Stare Strzechy naszej skartelowanej Korporacji Akademickiej Jagiellonia: Stanisława Wyganowskiego, Stanisława Szweycera oraz Pawła Czaplickiego. Podczas wykładu zostaliśmy zapoznani z wieloma szczegółami urbanistyki powojennej Warszawy.
26 września 2012
Ślub kol. Piotrka Koczota
Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 22 września 2012 roku
związek małżeński zawarli:
Dorota Pomiankowska i kol. Piotr Koczot
Młodej Parze życzymy wszystkiego najlepszego,
wina beczkę, siedmiu synów i... córeczkę.
17 lipca 2012
Olderman cetusu 2012
Obradujące dnia 17 lipca 2012 roku Koło Nadzwyczajne nr 2390 wybrało na Oldermana cetusu 2012 kol. Jana Ławickiego (c. 2008).
3 lipca 2012
Nowe władze Stowarzyszenia
Dnia 3.07.2012 na Kole Sprawozdawczo-Wyborczym nr 2389 udzielono absolutorium ustępującemu Prezydium oraz wybrano nowe władze w składzie:
Prezes -kol. Maciej Grzesik (c.2006)
Wiceprezes zewnętrzny -kol. Maciej Dulski (c.2008)
Wiceprezes wewnętrzny -kol. Adam Grzesik (c.2007)
Sekretarz -kol. Jan Grzesik (c.2009)
Skarbnik -kol. Piotr Koczot (c.2009)
29 maja 2012
Bycie sołtysem czy politykiem, czyli jak zachować arkoński rozsądek.
Wykład pod takim tytułem zdecydowal się wygłosić kol. Karol Brzozowski, który od kilku miesięcy pełni funkcję sołtysa swojej rodzinnej miejscowości - wsi Klaudyn.
Chociaż początkowo pojawiły się trudności techniczne, związane z brakiem podłączenia do projektora, nie zraziło to prelegenta, który dokładnie wyjaśnił zebranym jak wygląda sprawowanie tej funkcji. Dowiedzieliśmy się o obowiązkach sołtysa, a także o korzyściach, jakie daje ta funkcja. Duże zainteresowanie wzbudził temat potencjalnych korzyści finansowych. Karol opowiedział również kilka zabawnych historii, które spotkały go do tej pory, w związku z pełnieniem funkcji sołtysa. Wykład zakończyła krótka dyskusja na temat "polityczności" tego stanowiska, co potencjalnie mogłoby stać w sprzeczności z ideologią Arkonii.
Wczorajszy wykład był ostatnim spotkaniem naukowym w tym roku akademickim. Po dwóch wyczerpujacych semestrach zbliżamy się do upragnionych wakacji. Oczywiście na większość z nas czeka jeszcze sesja akademicka... W imieniu Komisarza Naukowego - POWODZENIA!
22 maja 2012
Prywatyzacja wydobycia surowców energetycznych w Polsce
Wykład o perspektywach zarządzania przez państwo polskie gazem łupkowym i innymi kopalinami wygłosił mec. Jan Stefanowicz, m.in. ekspert prawny Centrum Adama Smitha i były członek Rady nadzorczej koncernu LOTOS.
Myślą przewodnią wykładu było ukazanie braku wypracowanych przez władze polskie mechanizmów zarządzania posiadanymi przez nie surowcami naturalnymi i przykrych konsekwencji takiego stanu rzeczy dla perspektyw dalszego rozwoju Polski, w szczególności ewentualnej eksploatacji złóż gazu łupkowego. Prelegent wypunktował również i sprostował błędy popełniane zwykle przez dziennikarzy zajmujących się tą tematyką, dotyczące ewentualnej szkodliwości odwiertów dla środowiska naturalnego.
Odpowiedział także na zadane przez obecnych na sali kolegów pytania dotyczące m.in. możliwości zmiany na lepsze polskiej polityki energetycznej. Niestety, odpowiedzi naszego gościa nie napawała optymizmem...
15 maja 2012
Za kim jesteś? - Pytanie, które najmniej chcemy usłyszeć na ulicy
Kol. Grzesik przybliżył nam temat aktualny ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, chociaż dotyczył głównie kibiców klubowych. Było trochę o gwarze kibicowskiej, trochę o repertuarze muzycznym na trybunach, aż wreszcie o zwykłym życiu pasjonatów piłki nożnej. Bo kibicowanie to przede wszystkim pasja.
Wykład zakończyła krótka dyskusja.
1 maja 2012
Początek maja
Maj rozpoczęliśmy go od wyjazdów korporacyjnych. Arkoni uczestniczyli w obchodach Nocy Walpurgii w Estonii, komerszu majowym Korporacji Akademickiej Konwent Polonia oraz Korporacji Lauda. Dwa ostatnie wydarzenia zgromadziły szczególnie liczną arkońską reprezentację, co z pewnością spowoduje jeszcze większe zacieśnienie więzów między naszymi Stowarzyszeniami.
24 kwietnia 2012
Budowa sieci komputerowych
Kol. Tomasz Bil przygotował prezentacje na temat budowy sieci komórkowych. Temat jemu bliski ze względu na kierunek studiów i zainteresowania. Wykład rozpoczął się od porównania technologii analogowych i cyfrowych wykorzystywanych w telefonii. Część wykładu dotyczyła regulacji rynku telekomunikacyjnego i jego rozwoju, zaś główna część wykładu przedstawiała architekturę funkcjonalną i realizację techniczną. Zaskakujące okazało się choćby to, jak dużo kroków musi być wykonane, aby zestawić połączenie dwóch użytkowników.
Wykład zakończył się pytaniami.