> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 ... 100

 

23 stycznia 2024

Wykład barwiarski

Kamil w ramach wtorkowego spotkania streścił przebieg i omówił konsekwencje operacji "Pustynna burza", która została przeprowadzona w 1991 roku na obszarze Kuwejtu i Iraku. 

 

16 stycznia 2024

Golf

Nie chodzi o sweter, ani o cud niemieckiej myśli technicznej. W miniony wtorek pojechaliśmy na żoli, aby tam posmakować niezwykle technicznego sportu, jakim jest golf. Kijeczek, piłeczka - przymierzamy - pyk! 

 

12 grudnia 2023

Konflikt izraelsko - palestyński

Gościem naszej kwatery był Dr Wojciech Szewko, który fachowo zaprezentował genezę i następstwa konfliktu izraelsko - palestyńskiego, oraz zaopiniował politykę poszczególnych państw na arenie międzynarodowej.

 

17 października 2023

O nowych technologiach w kampaniach politycznych - panel dyskusyjny

Panel, panel, raz - dwa - trzy. W Internecie bujasz ty! Statystycznie wyliczamy, co każdemu obiecamy, potem tylko rachu-ciach, rządy w sejmie, że aż strach! A na poważnie: goszcząc w jednej z sal Szkoły Głównej Handlowej mieliśmy okazję posłuchać o tym, jak nowe technologie (np. coraz bardziej popularne uczenie maszynowe) pozwalają kwantyfikować trendy w świecie polityki - dla tematem zainteresowanych, spotkanie zapewne było ciekawem. A potem poszliśmy na piwo i tej najpiękniejszej części spotkania, opisywał już nie będę.

 

10 października 2023

Prelekcja Pana Franciszka Lewockiego o eleganckiej odzieży

Gratka dla dandysów, bo któż z nich nie wysłuchałby z zainteresowaniem takiej opowieści o aksamitnych tkaninach z włoskiego loropianu. Za górami, za lasami, była sobie szwalnia, w której szyto dwurzędowe marynarki w prążek... 

 

6 października 2023

Wyjazd do Jaślisk

Pojechaliśmy liczną grupą na południe Polski, aby tam cieszyć się piękną przyrodą, interesującymi zabytkami i wzajemnym towarzystwem - takie wyjazdy częstokroć pozwalają starych kumpli poznać na nowo, w szczególności, gdy przychodzi czas na długie nocne rodaków rozmowy...

 

1 października 2023

Msza inaugurująca rok akademicki na Politechnice Warszawskiej

Tradycyjnie podczas Mszy inaugurującej rok akademicki na Politechnice Warszawskiej obecny był Poczet Sztandarowy naszego Stowarzyszenia. Janek, w asyście Roberta i Bartka (oraz z asystą fuksowską Staśka), w progach Kościoła Najświętszego Zbawiciela prezentowali drogie nam Barwy. Obecność naszego sztandaru w tym miejscu i czasie, ma dla nas szczególne znaczenie symboliczne - mając w pamięci doświadczenie wielu wspólnych dyskusji i prac (często okupionych brakiem snu) możemy stanąć wraz z delgacją władz Politechniki i zaświadczać o autentyczności Przyjaźni i Solidarności, które rodzą się w naszym środowisku i przenikają dalej, w głąb świata akademickiego. 

 

30 września 2023

Knajpa inaugurująca rok akademicki 2023/2024

Spotkaliśmy się wieczorową porą na kwaterze w koleżeńskim gronie. Drobne gry i zabawy umilały nam czas i sprzyjały podjęciu się to bardziej swawolnych, to znowu bardziej refleksyjnych rozmów. Filister Kachniarz uraczył nas swoją ulubioną anegdotą dotyczącą pieśni o zdarzeniach "W Ołomuńcu"...

 

12 sierpnia 2023

Ślub Fil. Jana Grzesika i Dominiki Brody

W dniu 12 sierpnia 2023 roku, Fil. Jan Grzesik i Dominika Broda zawarli sakrament małżeństwa w kościele św. Zofii Barat w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!

 

22 lipca 2023

Ślub Kol. Jana Benedykta Witkowskiegio i Magdaleny Zawiszy

W dniu 22 lipca 2023 roku, Kol. Jan Benedykt Witkowski i Magdalena Zawisza, zawarli sakrament małżeństwa w Parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie. Serdecznie gratulujemy! 


Strona: 1 2 3 4 5 ... 100