> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 100

 

28 marca 2006

Historia Polski po amerykańsku

- i wcale nie znaczy to, że “w weekend“. Okazuje się, że cudzoziemcy mogą zafascynować się nie tylko najnowszą historią Polski. Wykład Philipa Earl Steele`a, autora niedawno wydanej książki “Nawrócenie i chrzest Mieszka I“, proponującego uzupełnienie dominującego również w polskiej historiozofii “realistycznego“ schematu interpretacji historii średniowiecza.

 

24 marca 2006

Białoruś

Wykład otwarty poświęcony sytuacji na Białorusi. Naszymi gośćmi są panowie Jan Čuryłovič, więzień polityczny reżymu prezydenta Łukaszenki, obecnie współpracownik Parlamentu Europejskiego i dyrektor programu Belarus Solidarity Endowment oraz Bartosz Ostrowski, obserwator na Białorusi z ramienia OBWE. Trzeci zaproszony gość - p. Žanna Litvina, szefowa Związku Dziennikarzy Białoruskich (DAP) - w ostatniej chwili odwołuje swój przyjazd z Mińska w związku z zaostrzającą się sytuacją.

 

21 marca 2006

Elegancja dla mężczyzn i męskiej młodzieży starszej

Kol. Jakuba Raka, magistra inżyniera elegancji, wykład instruktarzowy o ubieraniu się, czyli o tym jak nie być wieprzem wśród pereł, ani perłą między wieprzami.

 

14 marca 2006

Prawda. Pośrodku?

Prof. Ryszard Legutko, wybitny filozof z Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciel krakowskiego Ośrodka Myśli Politycznej, vicemarszałek Senatu, znany pogromca relatywizmu, permisywizmu i postmodernizmu, swoim zwyczajem gromi relatywizm, permisywizm i postmodernizm udowadniając przy tym, że zwalczać absolutyzm aksjologiczny można tylko używając argumentów równie absolutystycznych. W imię relatywizmu, oczywiście.

 

28 lutego 2006

Czeczenia, Dagestan, Gruzja, Armenia

Wspomagana licznymi slajdami opowieść dwu globtroterek-antropolożek o wyprawach na Kaukaz. Dlaczego młode katoliczki bezpieczniej czuły się w państwach muzułmańskich niż chrześcijańskich? Jak to się dzieje, że nie licząc Czeczenów Rosjan lubią prawie wszyscy? My już wiemy.

 

25 lutego 2006

Był Bal

W reprezentacyjnych, co nie znaczy, że do końca wyremontowanych, salach Centralnej Biblioteki Rolniczej przy warszawskim Krakowskim Przedmieściu, odbywa się, jak zwykle jubileuszowy, Bal Arkonii, 51-szy już w historii. Dochody ze specjalnie przeprowadzonej aukcji przeznaczamy w tym roku na potrzeby Domu Dziecka w Siennicy na Podkarpaciu. W Balu, oprócz stałych bywalców arkońskich imprez, udział biorą goście specjalni - Ambasador Łotwy, Rektorzy kilku Uczelni wyższych, którzy objęli byli Patronat Honorowy oraz korporantka i korporanci z Łotwy i Estonii. W zgodnej opinii malkontentów Bal udaje się wyjątkowo przyzwoicie, inni są po prostu zachwyceni.

 

24 lutego 2006

Arkonów portret własny

W “Galerii u Koźmińskiego“ (Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego przy ul. Jagiellońskiej 59), po kilku latach przymiarek i nieudanych prób, wreszcie udaje nam się zorganizować wystawę o Arkonii nie tylko dla Arkonów.

 

21 lutego 2006

Panienki, karty, koniki, wódzia...

...czyli jak korzystać z uroków życia bez przesady. Wykład-memento wygłasza p. dr Lidia Popek, psychiatra i psychoterapeutka. Zadawane Prelegentce pytania są liczne i szczegółowe.

 

11 lutego 2006

Jak niżej

Antrakt międzysemestralny.

 

10 lutego 2006

Knajpa

Marynistyczno-szantowa knajpa na zakończenie semestru zimowego, zadedykowana filistrowi Bogusławowi Szemiothowi z Konwentu Polonia i Jego kolejnemu statkowi, nazwanego na cześć wybitnego Arkona “Anders“. W programie przeciąganie fuksów-majtków pod kilem, picie grogu, sikanie do bocianiego gniazda (w tej roli pisuar), wymiana u tubylców perkalu, paciorków i świecidełek na złoto i takie różne. W knajpie, oprócz Arkonów, uczestniczy liczna reprezentacja warszawskich Filistrów Konwentu, silna grupa polonuskiej młodzieży z 3miasta, przedstawiciel lubelskiej Concordii oraz dwu kandydatów Welecji.


Strona: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 100