> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 ... 100

 

20 kwietnia 2021

O Emigracji akademickiej

Na zadany temat wypowiedział się Fil. Łukasz Wojdyga. Przedstawił interesujące statystyki dotyczące imigracji i emigracji studentów w Polsce. Poznaliśmy problematykę obsługiwania zagranicznych studentów, dla których nie tylko potrzeba poprowadzić przedmiot w jezyku obcym, ale również infrastruktura (oznaczenie sal, strony internetowe, dokumenty) muszą zostać odpowiednio przetłumaczone. 

 

13 kwietnia 2021

O konstrukcjach budynków wysokich

Wykład poprowadził Kol. Michał Salamonowicz, który postanowił zainteresować nas przedmiotem własnych studiów. Wysłuchaliśmy o podstawowych technikach konstrukcji budynków wysokościowych i wymieniliśmy się opiniami na temat nieruchomości tej kategorii w naszej stolicy.

 

30 marca 2021

O szkodliwości zażywania leków po spożyciu alkoholu

Wykład przygotował Kol. Bartosz Stangieiwicz. 

 

23 marca 2021

Internet w społeczeństwie.

Wykład poprowadził Pan Krzyzstof Piersa. Porozmawialiśmy o tym, jak Internet wpływa na kolejne pokolenia, stając się nie tylko alternatywą dla rzeczywistości, co często jedyną rzeczywistością, znaną młodemu człowiekowi. Internet może stać się wówczas środowiskiem, z którego można zostać wykluczonym, wyniesionym w nim na piedestał, lub brutalnie wyniszczonym błazeńskimi żartami - zazwyczaj zupełnie bezkarnie. Porozmawialiśmy też o dobrych stronach stałego połączenia z internetową bazą informacji.

 

16 marca 2021

Początki Państwa Krzyżackiego w Prusach

Wykład poprowadził Kol. Kacper Szczukocki. 

 

9 marca 2021

Wspomnienia ze studiów za Wielką Wodą

Kol. Tomasz Modrzejewski opowiedział nam o swoich studiach na Daniel Morgan Graduate School of National Security i podzielił wiedzą zdobytą w ramach realizowanych przedmiotów dotyczących strategii bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. 

 

24 stycznia 2021

Żałoba w Arkonii

Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 24.01.2021 r. zmarł nasz drogi Filister Andrzej Ostromęcki. Ogłoszona została tradycyjna żałoba.

 

Braciom co po życia znoju,

spoczywają już w pokoju,

pod mogilnym żwirem ziemi,

wieczny pokój, wieczna cześć!

 

19 stycznia 2021

Fotorelacja z Ameryki Południowej

Kolega Maciej Gutowski podzielił się z nami fotografiami, nagraniami, oraz wspomnieniami z pobytu w Brazylii, podkreślając wysoki poziom tamtejszego szkolnictwa, kreatywnosć obywateli, a także poważne ich podejście do wyśrubowanych norm BHP. 

 

12 stycznia 2021

"O dawnej kuchni polskiej"

Fantastyczną gawędę o dawnej kuchni polskiej wygłosił dla nas szef kuchni Aleksander Baron. Teraz już wiemy, czym jest kapłon, dlaczego za czasów Kazimierza Wielkiego drastycznie wzrosło spożycie mięsa, a także, że najpiękniejszą cechą polskiej kuchni jest jej bogactwo, wynikające z syntezy wielu smaków pochodzących z kuchni zagranicznych. Wiemy również, że kuchnia polska to kuchnia bogata w przyprawy korzenne, a bigos to niezwykłe danie, które nie ogranicza się do kapusty i grzybów. Najważniejszą przyprawą w kuchni polskiej jest szafran, a dominujący smak to smak kwaśny. Od Turków mamy chałwę, sery od Holendrów. Na Malbork importowano krewetki! A żur to rzecz nasza! 

 

22 grudnia 2020

Gwiazdkowa debata filisterska

Spotkanie poprowadzili filistrzy: Assanowicz, Olizar i Jeleński opowiadając o roli jaką w ich życiu odegrała Arkonia. Każdy z filistrów przedstawił historię tego jak trafił do Stowarzyszenia. Mieliśmy okazję wysłuchać wiele trafnych spostrzeżeń dotyczących tego czym Arkonia była i czym się staje.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 ... 100