> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 ... 99

 

11 listopada 2020

Spotkanie z prawnukiem wybitnego filistra, Andrzejem Jałowieckim, 11 listopada.

Połaczyliśmy się przez lącze internetowe, wyjątkowo nie we wtorkowy wieczór, lecz przed południem dnia nastepnego. Tym sposobem mieliśmy możliwość porozmawiać z Andrzejem Jałowieckim, przebywającym w Perth w Australii. Spotkanie wyśmienite. Prelegent poruszył nas opowieścią o tym, jak to jest żyć ze schedą, wśród ludzi, którym jest ona obojętna, oraz o próbach ocalenia swojego pradziadka od zapomnienia. Miało to miejsce w Święto Odzyskania Niepodległości, które grupa Arkonów uczciła składając pod Grobem Nieznanego Żołnierza, skromny wieniec.

 

24 października 2020

Msza komerszowa Welecji

W tym roku obchody Komerszu Welecji musiały zostać ograniczone do Mszy Św. w kościele Najświętszego Zbawiciela. Obecne były poczty sztandarowe Welecji i Arkonii. Było pięknie! Namiastką wspólnego świętowania był również spacer i spotkanie za pośrednictwem łącza internetowego. 

 

20 października 2020

"Od Święciny do Arkony - Zarys dziejów Słowian Połabskich"

Temat bardzo atrakcyjny, a więc i czasu nie było szkoda - wykład wraz z dyskusją trwał trzy okrągłe godziny! Prelegent Michał Gniadek-Zieliński odpowiadał na pytania wyczerpująco. Dzieje Słowian Połabskich, naprawdę niezwykłe, choć wcale nie tajemnicze, dla umysłu który prawidłowo wnioskuje ze źródeł... 

 

13 października 2020

Wykład inauguracyjny

Podczas wykładu inaugurujacego semestr akademicki 2020/2021, mieliśmy przyjemność posłuchać dr Marcina Beściaka na temat antropologii św. Tomasza z Akwinu. Prelegent przedstawił w klarowny i precyzyjny sposób myśl Arystotelesa z traktatu "O Duszy" oraz nauki o psyche "Sumy teologicznej" Akwinaty.

 

21 sierpnia 2020

"Arkońska Knajpa po Bitwie"

Tak zatytułowane wydarzenie zgromadziło znów Arkonów i pzyjaciół, w skromnych progach arkońskiej kwatery, by oddać się rozmowom i śpiewom w patriotycznym duchu.

 

1 sierpnia 2020

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Poczet Sztandarowy Arkonii reprezentował Stowarzyszenie podczas uroczystości upamietniających wybuch Powstania Warszawskiego. Arkoni złożyli pod pomnikiem Glora Victis wieniec w hołdzie Polakom, poległym w walce z niemieckim okupantem. 

 

21 lipca 2020

Władze Korporacji Akademickiej Arkonia na rok akademicki 2020/2021

Podczas obrad Koła Sprawozdawczo - Wyborczego w dniach 14 i 21 lipca 2020 r. udzielono absolutorium ustępujacemu Prezydium. Wybrane zostało nowe Prezydium na nadchodzacy rok akademicki w składzie:

Prezes: kol. Kacper Szczukocki (c.2010)

Wiceprezes zewnętrzny: kol. Maciej Gutowski (c.2017)

Wiceprezes wewnętrzny: kol. Robert Zalikhov (c.2017)

Skarbnik: kol. Wojciech Perka (c.2018)

Sekretarz: kol. Jakub Witaszek (c.2018)

Oldermanem cetusu 2020 został kol. Jan Witkowski (c.2016)

Wszystkim kolegom życzymy pomyślności w wypełnianiu swoich powinności i obowiązków! Cum Ave Fraterno!

 

26 maja 2020

Jak nie pisać książek historycznych

Podczas wtorkowego spotkania naukowego Pan Paweł Witaszek przybliżył nam problem powstawania, a w szczególności rzetelności warsztatu naukowego, publikacji historycznych na przykładzie tytułów powstałych w PRL oraz w ostatnich latach.

 

19 maja 2020

Wpływ COVID-19 na gospodarkę

Na wtorkowym wykładzie został omówiony wpływ stanu epidemicznego na gospodarkę krajową, działania podjęte przez państwo oraz rolę UE podczas kryzysu.

 

12 maja 2020

Wykład fil. Łukasza Szumowskiego na temat COVID-19

Podczas zdalnego wtorkowego spotkania półotwartego fil. Szumowski podzielił się z nami informacjami na temat wirusa oraz sytuacji epidemicznej w Kraju i na świecie.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 ... 99