> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 86

 

7 października 2017

Ślub kol. Stefana Gromnickiego

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 7 października 2017 roku związek małżeński zawarli:

Katarzyna Ostrowska i kol. Stefan Gromnicki

 

6 października 2017

Arkońska ekspedycja do Berlina

W pierwszy weekend października delegacja Arkonii udała się na lewy brzeg Odry, aby wziąć udział w Komerszu 26-lecia Zjednoczenia Niemiec w Berlinie. Pomimo pewnych trudności komunikacyjnych w Niemczech (huragan Xavier), dotarliśmy szczęśliwie na kwaterę Corpsu Borussi Berlin, która była organizatorem tegorocznych uroczystości. W trakcie świetnego komerszu nie zabrakło toastów i okazji do bliższego zapoznania się z niemieckimi burszami. Nazajutrz zostaliśmy zaproszeni na kwaterę Corpsu Marchii Berlin. Gospodarze chętnie oprowadzili nas po swoim pięknym domu korporacyjnym, równocześnie dbając o przyjazną atmosferę. Nieco zmęczeni, wsiedliśmy wieczorem w pociąg do Frankfurtu nad Odrą, żeby udać się na kwaterę Corpsu Silesii. która organizowała kolejną imprezę korporacyjną: knajpę inaugurującą rok akademicki. Zabawa, rozmowy i śpiewy trwały do późnych godzin nocnych. W niedzielę, po wspólnym śniadaniu i kufelku pysznego piwa, udaliśmy się na dworzec w celu powrotu do Warszawy.


Wyjazd poszerzył naszą wiedzę o niemieckim ruchu korporacyjnym i jego działalności. Uzyskaliśmy nowe pomysły, które będziemy wprowadzać w tym roku akademickim. To był udany wypad!  

 

3 października 2017

Zebranie Ogólne

Tego dnia na kwaterze Arkonii odbyło się Zebranie Ogólne - pierwsze po wakacjach oficjalne spotkanie barwiarzy i fuksów Korporacji Akademickiej Arkonia. Zebranie Ogólne, jako ciało uchwałodawcze, ma za zadanie uchwalić budżet korporacji na nowy rok akademicki oraz wysokość składki członkowskiej. Po burzliwej debacie, budżet został pomyślnie uchwalony wraz składką obowiązującą na rok akademicki 2017/2018.

 

16 września 2017

Ślub kol. Piotra Butryma

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 16 września 2017 roku związek małżeński zawarli:

Martyna Filipowicz i kol. Piotr Butrym

 

5 sierpnia 2017

Ślub fil. Macieja Grzesika

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 5 sierpnia 2017 roku związek małżeński zawarli:

Katarzyna Wronczewska i fil. Maciej Grzesik

 

1 sierpnia 2017

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego nasz poczet sztandarowy i Arkoni zebrani na Powązkach Wojskowych pod pomnikiem Gloria Victis na Apelu Poległych złożyli hołd wszystkim uczestnikom tego heroicznego i patriotycznego zrywu. Dumni ze swoich przodków pamiętamy o ich poświęceniu dla Polski. Wieczorem tradycyjnie wzięliśmy udział w Knajpie Patriotycznej na kwaterze bratniej Welecji.

 

22 lipca 2017

Komersz Letni K! Welecja

Tak jak Lato był piłkarzem wyśmienitym, tak doskonale arkońska delegacja bawiła się na weleckim Komerszu Letnim w ubiegły weekend. Komersz, który odbył się, jak rok temu, w Ostrowinie, urokliwiej wsi mazurskiej, był znakomitą okazja do odnowienia więzi z korporacjami skartelowanymi oraz wypoczynku na łonie natury. Komersz letni był połączony z spotkaniem coraz liczniejszej rodziny kartelowej, która mogła się poznać nawzajem i wspólnie spędzić czas. Serce nam roście, widząc rozrost wśród potomstwa filisterskiego.

Gratulujemy braciom Weletom zorganizowania bardzo dobrego komerszu oraz stworzenia prawdziwie braterskiej aury w ten tajemniczy, sobotni wieczór!

Korporacja Akademicka Welecja, vivat, crescat, floreat in aeturnum!

 

20 czerwca 2017

Nowe władze Stowarzyszenia na rok akademicki 2017/2018

Dnia 20 i 27 czerwca 2016 roku na Kole Sprawozdawczo-Wyborczym nr 2446 wybrano nowe władze Arkonii w składzie:

 

Prezes - kol. Szymon Piotr Betliński (c.2010)

Wiceprezes wewnętrzny - kol. Maciej Saczywko (c.2013)

Wiceprezes zewnętrzny - kol. Piotr Marcin Butrym (c.2008)

Sekretarz - kol. Kamil Lewoszewski (c.2015)

Skarbnik - kol. Michał Krzysztof Michalski (c.2015)


Na Oldermana cetusu 2017 wybrany został kol. Igor Białorucki (c.2012)

 

15 czerwca 2017

Ślub fil. Piotra Świderskiego

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 15 czerwca 2017 roku związek małżeński zawarli:

Małgorzata Zakrzewska i fil. Piotr Świderski

 

23 maja 2017

O Azji Centralnej

Na wtorkowym spotkaniu naszymi goścmi byli Pan Krzysztof Strachota, oraz Pan Józef Lang - członkowkie ośrodka studiów wschodnich (OSW). Tematem spotkania było omówienie sytuacji politycznej państw Azji Centralnej na obszarze postsowieckim. Prelegenci skupili się na całościowym zarysowaniu realiów regionu. Szczególnie postarali się zaś zwrócić uwagę na specyfikę terroryzmu i radykalizmu islamskiego w Azji Centralnej oraz rolę jaką gra w tym polityka Federacji Rosyjskiej. Prelegenci zwrócili również uwagę na powiązanie sytuacji w Azji Centralnej z wojną domową w Syrii.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 86