> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 93

 

1 marca 2019

Uroczystości centralne z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2019 roku o godzinie 18:00, w Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych, Arkonia wystawiła poczet sztandarowy na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Tym samym wzięliśmy udział w uroczystościach centralnych, na którychg byli obecni najważniejsi przedstawiciele państwa: Prezydent RP, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz Prezes Rady Ministrów. Na trybunie honorowej byli także weterani i uczestnicy antykomunistycznego ruchu oporu po 1944 roku.

 

28 lutego 2019

Dzień otwarty

Tego dnia kwatera Arkonii była otwarta także dla wilderów. Była to dobra okazja do poznania naszej korporacji oraz uchylenia rąbka tajemnicy ruchu korporacyjnego.

 

26 lutego 2019

Polski samochód elektryczny

Podczas wtorkowego spotkania naukowego Pan Wacław Stevnert opowiadał o polskiej myśli technicznej w dziedzinie samochodów elektrycznych.

 

19 stycznia 2019

Komersz XCVIII–lecia K! Respublica

Tego dnia mieliśmy przyjemność świętować kolejne urodziny naszej korporacji-córki, Korporacji Akademickiej Respublica.

 

5 stycznia 2019

Kolędowanie

Jak co roku, fil. Jakub Rak zaprosił Rodzinę Arkońską na wspólne kolędowanie.

 

18 grudnia 2018

Wieczór filmowy – bracia Coen

Spotkanie półotwarte w formie kwaterowego wieczorku filmowego. Kol. Szymon Betliński wybrał film Poważny człowiek w reżyserii braci Coen. Seans nie był poprzedzony 20 minutami reklam.

 

15 grudnia 2018

Rybka Arkonii 2019

W ten sobotni dzień na naszej kwaterze odbyło się spotkanie przedświąteczne. Fuksy, barwiarze oraz filistrzy Arkonii, oraz członkowie naszej najmłodszej korporacji córki: Giedyminii Ostrogiensis mieli okazję złożyć sobie życzenia i spędzić wspólny wieczór przy świątecznej kolacji.  Jak wiadomo "rybka lubi pływać", więc nie zabrakło również... pysznego barszczu. Wszystkiego było pod dostatkiem, a w trakcie spotkania odśpiewane zostało tradycyjne, kolędowe wykonanie "Kra- kra- kra- krambambuli...". W wesołej atmosferze i w szerokim gronie, rozmowy i śpiewy trwały do późna w nocy.

 

Tego wieczoru odbyło się także Koło Nadzwyczajne nr 2462, podczas którego przyjeliśmy naszego najmłodszego fuksa, Łukasza!

Fuks Łukasz, vivat, vivat, vivat! 

 

11 grudnia 2018

Wykład otwarty prof. Jerzego Eislera: "Siedmiu wspaniałych - poczet pierwszych sekretarzy KC PZPR

Tego dnia wspólnie z Klubem Jagiellońskim - oddział w Warszawie zorganizowaliśmy kolejny wykład otwarty na temat sekretarzy generalnych Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR). Prelegentem spotkania był prof. Jerzy Eisler, pioner peerelistyki w Polsce, a spotkanie moderował filister Arkonii, dr hab. Aleksander Gubrynowicz (cetus 1994).

 

Przedstawiamy Wam zapis wykładu: 

https://www.facebook.com/KJWarszawa/videos/1159494524206949/

 

7 grudnia 2018

Lata '90 - Wieczornica Arkonii!

Już za nami kolejna Wieczornica Arkonii. W tym roku tematem były lata '90.  Przy muzyce Madonny, Corony i Roxette bawiliśmy się setnie do rana! Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!

 

W czasie trwania imprezy zbieraliśmy paczki w ramach akcji pomocy Polaków na Wschodzie. Dary zebrane podczas imprezy w niedzielę przekazaliśmy Związkowi Harcerstwa Rzeczypospolitej. Trafią one do naszych rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich - Litwie, Łotwie, Białorusi, Ukrainie.

 

2 grudnia 2018

Msza św. za Rodzinę Arkońską

2 grudnia o godzinie 10:30 zebraliśmy się w kościele św. Jacka oo. Dominikanów na ul. Freta aby uczestniczyć we Mszy Świętej za Rodzinę Arkońską. Po mszy spotkaliśmy się w wyremontowanej kwaterze Arkonii (Koźla 10) by porozmiawiać przy słodkim poczęstunku. Spotkanie było bardzo miłe i okazało się pretekstem do poglębienia więzów wśród wielopokoleniowej Rodziny Arkońskiej.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 93