> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 80

 

31 marca 2015

Wykład otwarty w formie debaty pt. ,,Jaka Europa"

Czym jest Europa? Czy pojęcie to odnosi się tylko i wyłącznie do pewnego geograficznie określonego terytorium czy jest również definicją specyficznego i niepowtarzalnego sposobu postrzegania rzeczywistości? Co co stanowi istotę, formę substancjalną europejskości? Czy jest to pierwiastek łaciński, bizantyński, germański czy słowiański? Katolicki, prawosławny czy przedchrześcijański? A może Europa jest swoistym amalgamatem łączącym w sobie wszystkie wspomniane wyżej elementy? Czy w istnieje coś takiego jak stricte europejska forma polityczności to znaczy taki schemat organizacji państwowej, w ramach której Europa realizuje swą istotę najlepiej? Na te i inne pytania odpowiadali Tomasz Gabiś i Ronald Lasecki w kawiarni MiTo.

 

29 marca 2015

Jajeczko Arkońskie 2015

W sobotę koło południa spotkaliśmy się na tradycyjnym Jajeczku Arkońskim. Przybyłych licznie na kwaterę Filistrów oraz naszych kartelowych braci witaliśmy z nieskrywaną radością i suto zastawionym stołem. Spotkanie trwało do późnych godzin nocnych w najlepszej atmosferze.

 

24 marca 2015

Wykład fil. Jerzego Kurelli o polskim sektorze gazowym

Mieliśmy okazję wysłuchać przemyśleń i spostrzeżeń fil. Kurelli na temat ostanich wydarzeń na światowym, europejskim i polskim rynku gazowym. Filister niezwykle ciekawie opowiadał o szczecińskim gazoporcie, współpracy z Katarem i sytuacji Gazpromu.

 

17 marca 2015

Wykład kol. Szymona Krajewskiego pt. ,,Prywatne firmy wojskowe"

Na początku wykładu kol. Szymon przedstawił jak rozwijało się najemnictwo na przestrzeni wieków. Później zostało przedstawione pojęcie prywatnych firm wojskowych.  Prelegent opowiedział czym są i jak funkcjonują takie firmy. Również zastanowiliśmy się, które z ich działalności niosą ze sobą korzyści, a które zagrożenia.

 

10 marca 2015

Spotkanie z synem Jerzego Pawłowskiego

Tym razem prelegentem na wtorkowym wykładzie naukowym był Michał Pawłowski, syn Jerzego Pawłowskiego - szablisty wszechczasów, agenta CIA, więźnia politycznego i malarza. Przybliżył On nam historię kariery sportowej i życia postaci tak słabo znanej i mało popularnej. Jerzy Pawłowski jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich sportowców. 

 

24 lutego 2015

Wykład fil. Jana Żaryna pt. ,,Żołnierze Wyklęci więzieni na Rakowieckiej

Fil. Jan Żaryn opowiedział nam o wydarzeniach związanych z Żołnierzami Wyklętymi w latach 1946-56 w Warszawie. Filister pokazał kilka ciekawych książek i przedstawił wiele przykładów represjonowania działaczy antykomunistycznej opozycji. Była to dobra powtórka historii przed Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych.

 

27 stycznia 2015

Msza Święta za Rodzinę Arkońską

27 stycznia o godzinie 18 zebraliśmy się w kościele oo. Dominikanów na ul. Freta aby uczestniczyć we Mszy Świętej za Rodzinę Arkońską. Po mszy spotkaliśmy się na Kwaterze by porozmiawiać i się posilić. Spotkanie było bardzo miłe i okazało się pretekstem do poznania nowego pokolenia Rodziny Arkońskiej.

 

20 stycznia 2015

Wykład kol. Jerzego Byszewskiego pt. ,,O rolnictwie ekologicznym"

Kol. Jerzy Byszewski wygłosił wykład dotyczący swoich zainteresowań i planów na przyszłość związanych z rolnictwem ekologicznym. Kolega zachęcał do zwracania uwagi na to co się spożywa i jakiej jakości są produkty spożywcze oraz do wypoczynku na wsi w Polsce. Podkreślane były szanse dalszego rozwoju rynku produktów rolnictwa ekologicznego w Polsce i na Świecie. Kilku Kolegów deklarowało, że już próbowało lub ma zamiar kupować certyfikowane produkty ekologiczne.

 

10 stycznia 2015

Wieczornica Arkonii - Słowiański Przyquc

W sobotę odbyła się tradycyjna Wieczornica Arkonii pt. Słowiański Przyquc. Większość gości pojawiła się w pięknych kolorowych słowiańskich przebraniach z epoki. Na wieczornicy pojawiło się ok 170 osób. Zabawa w podziemiach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej trwała do rana w słowiańskiej atmosferze!

Tak wesołe i miłe wydarzenie taneczne pozwoliło nam na chwilę zapomnieć o studenckiej codzienności i dodało siły przed zbliżającą się zimową sesją egzaminacyjną.

 

16 grudnia 2014

Dyskusja z Karoliną Halik o startupach

Podczas ostatniego spotkania naukowego w roku 2014 na Kwaterze Arkonii mieliśmy przyjemność rozmawiać z Karoliną Halik, członka prowadzącego portal internetowy mamstatrup.pl, o startupach w Polsce. Rynek startupów w Polsce dopiero się rozwija, ale jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków. Polskie startupy osiągają wysokie lokaty w konkursach międzynarodowych i z powodzeniem rywalizują z zagranicznymi pomysłami. Rozmowa ta zachęciła, wielu z nas, do refleksji nad własną przyszłością i rozważenia założenia własnej firmy.


Strona: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 80