> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 87

 

16 stycznia 2016

Wieczornica Arkonii "Ostry Dyżur"

W sobotę 16 stycznia o godz.21 w Centrum Sztuki- Kartonovnia odbyła się coroczna Wieczornica Arkonii, której tematem był "Ostry Dyżur". W postindustrialnych wnętrzach starej fabryki serów pojawiło się ponad 130 gości w strojach lekarzy, pielęgniarek a także pacjentów. Na szczęcie pomoc medyczna tego wieczoru nie była nikomu potrzebna i mogliśmy spędzić czas na wspólnej zabawie, która trwała do rana. Dziękujemy wszystkim za przybycie i już zaczynamy odliczać dni do kolejnej wieczornicy w przyszłym roku.

 

15 grudnia 2015

Projekcja filmu "Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę"

Nawiązując do tematu wykładu na temat kina na ostatnim spotkaniu przed Swiętami obejrzeliśmy film Stanleya Kubricka "Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę" z 1964. Reżyser w swoim antywojennym obrazie ukazuje jak często na szczytach władzy można spotkać ludzi niekompetentnych, szalonych czy też zwyczajnie głupich, których decyzje wpływają na losy milionów ludzi.

 

12 grudnia 2015

Rybka Arkońska 2015

W sobotę 12 grudnia 2015 roku o godzinie 18 zgromadziliśmy się w gronie fuksów, barwiarzy, filistrów Arkonii, filistra Konwentu Polonia i przedstawiciela Welecji na Kwaterze Arkonii. Okazją było przedświąteczne spotkanie zwane RYBKĄ ARKOŃSKĄ. Frekwencja dopisała i poraz kolejny okazało się, że obecna Kwatera Arkonii staje się za mała na nasze spotkania - przewinęło się ponad 50 osób. Wieczór spędziliśmy bardzo miło, prowadząc rozmowy do późnych godzin nocnych.

 

8 grudnia 2015

Wykład dr Łukasza Jasiny "Obraz II Wojny Światowej w kinie radzieckim i amerykańskim"

Na naszym kolejnym spotkaniu gościliśmy dr Łukasza Jasinę- historyka, filmoznawcę, który opowiedział nam o tym jak przedstawiana jest II Wojna Światowa w kinematografii rosyjskiej oraz amerykańskiej. Temat stał się przyczynkiem do szerokiej i ciekawej dyskusję nad tym jak poszczególne państwa starają się poprzez kino promować własną wersję wydarzeń historycznych. 

 

3 grudnia 2015

Wykład kol.Piotra Koczota "O niedożywieniu"

Na pierwszym spotkaniu naukowym w grudniu, swój drugi wykład w tym roku akademickim wygłosił kol.Piotr Koczot, a opowiedział on nam o niedożywieniu. Dowiedzieliśmy jakie są rodzaje niedożywienia, co jest jego przyczyną, a także jakie środki są stosowane w trakcie leczenia. 

 

28 listopada 2015

Komersz 115-lecia Vironii

W ostatni weekend listopada arkońska delegacja udała się do stolicy Estonii - Tallina aby wziąć udział w komerszu 115-lecia zaprzyjaźnionej korporacji Vironia. Jak w poprzednich latach, tak i tym razem, komersz udał się znakomicie i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Gospodarzom dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i życzymy wszystkiego najlepszego na przyszłość. Korporatsioon Vironia, vivat, crescat, floreat in aeternum!

 

24 listopada 2015

Anna Herbich "O wojennych losach Polek"

Gościem naszego kolejnego spotkania była pani Anna Herbich-dziennikarka, pisarka, autorka książkek: "Dziewczyny z Powstania" oraz "Dziewczyny z Syberii". Prelegentka przytoczyła nam kilka historii bohaterek swoich książek, które uświadomiły nam jak ciężkie było życie Polek w trakcie zmagań wojennych. Kobiety te często stawiając czoła codziennym trudom, wykazywały się większym bohaterstwem niż walczący żołnierze.

 

17 listopada 2015

Jakub Moroz " O motywie śmierci w polskim teatrze"

W kolejny listopadowy wtorek gościliśmy pana Jakuba Moroza, który jest teatrologiem. Opowiedział nam o tym, jak zmieniało się przedstawianie motywu śmierci w polskim teatrze na przestrzeni wieków. Prelegent swój wykład zaczął od analizy "Dziadów" A.Mickiewicza, a następnie przyjrzeliśmy się twórczości wybitnego krakowskiego reżysera Tadeusza Kantora. Na koniec dowiedzieliśmy się jak przedstawiany jest motyw śmierci w najnowszych polskich spektaklach. 

 

11 listopada 2015

Komersz zimowy 187-lecia Konwentu Polonia

W dniu naszego narodowego święta – w Święto Niepodległości – odbył się w Sopocie Komersz zimowy 187-lecia naszych Braci z Konwentu Polonia. Dzień rozpoczął się w południe Mszą Św. za ojczyznę w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza i wspólnym zdjęciem na schodach przed świątynią. Spacer do Instytutu Spraw Wszelakich zakończył się udziałem w części oficjalnej, z życzeniami i toastami za pomyślność Konwentu. Mimo środka tygodnia, naszej – niestety – jednoosobowej delegacji, udało bawić się wraz z przyjaciółmi z Polski, Łotwy i Estonii na knajpie fuksowskiej na Kwaterze Konwentu do późnych godzin wieczornych. Korporacja Akademicka Konwent Polonia, vivat, crescat, floreat  in aeternum!

 

10 listopada 2015

Pan Jędrzej Dudkiewicz„O sztuce publicznego występowania”

Na kolejnym wtorkowym spotkaniu naukowym gościliśmy Pana Jędrzeja Dudkiewicza, który na co dzień zajmuję się nauką sztuki oratorskiej.   Na wykładzie pt.„O sztuce publicznego występowania”, prelegent  zwrócił naszą uwagę na elementy publicznych wystąpień takie jak: postawa ciała, gestykulacja, treść wystąpienia, czy kontakt z audytorium. Opowiedział o najczęściej popełnianych, w zakresie tych elementów, błędach  i jak się ich wystrzegać. Pokazał nam również jak powinniśmy zadbać o te 4 elementy, aby nasze wystąpienie było przyjemne dla oczu i uszu audytorium naszych przyszłych wystąpień.


Strona: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 87