> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 100

 

19 stycznia 2019

Komersz XCVIII–lecia K! Respublica

Tego dnia mieliśmy przyjemność świętować kolejne urodziny naszej korporacji-córki, Korporacji Akademickiej Respublica.

 

5 stycznia 2019

Kolędowanie

Jak co rok, fil. Jakub Rak zaprosił Rodzinę Arkońską na wspólne kolędowanie.

 

18 grudnia 2018

Wieczór filmowy – bracia Coen

Spotkanie półotwarte w formie kwaterowego wieczorku filmowego. Kol. Szymon Betliński wybrał film Poważny człowiek w reżyserii braci Coen. Seans nie był poprzedzony 20 minutami reklam.

 

15 grudnia 2018

Rybka Arkonii 2019

W ten sobotni dzień na naszej kwaterze odbyło się spotkanie przedświąteczne. Fuksy, barwiarze oraz filistrzy Arkonii, oraz członkowie naszej najmłodszej korporacji córki: Giedyminii Ostrogiensis mieli okazję złożyć sobie życzenia i spędzić wspólny wieczór przy świątecznej kolacji.  Jak wiadomo "rybka lubi pływać", więc nie zabrakło również... pysznego barszczu. Wszystkiego było pod dostatkiem, a w trakcie spotkania odśpiewane zostało tradycyjne, kolędowe wykonanie "Kra- kra- kra- krambambuli...". W wesołej atmosferze i w szerokim gronie, rozmowy i śpiewy trwały do późna w nocy.

 

Tego wieczoru odbyło się także Koło Nadzwyczajne nr 2462, podczas którego przyjeliśmy naszego najmłodszego fuksa, Łukasza!

Fuks Łukasz, vivat, vivat, vivat! 

 

11 grudnia 2018

Wykład otwarty prof. Jerzego Eislera: Siedmiu wspaniałych - poczet pierwszych sekretarzy KC PZPR

Tego dnia wspólnie z Klubem Jagiellońskim - oddział w Warszawie zorganizowaliśmy kolejny wykład otwarty na temat sekretarzy generalnych Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR). Prelegentem spotkania był prof. Jerzy Eisler, pioner peerelistyki w Polsce, a spotkanie moderował filister Arkonii, dr hab. Aleksander Gubrynowicz (cetus 1994).

 

Przedstawiamy Wam zapis wykładu: 

https://www.facebook.com/KJWarszawa/videos/1159494524206949/

 

7 grudnia 2018

Lata '90 - Wieczornica Arkonii!

Już za nami kolejna Wieczornica Arkonii. W tym roku tematem były lata '90.  Przy muzyce Madonny, Corony i Roxette bawiliśmy się setnie do rana! Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!

 

W czasie trwania imprezy zbieraliśmy paczki w ramach akcji pomocy Polaków na Wschodzie. Dary zebrane podczas imprezy w niedzielę przekazaliśmy Związkowi Harcerstwa Rzeczypospolitej. Trafią one do naszych rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich - Litwie, Łotwie, Białorusi, Ukrainie.

 

2 grudnia 2018

Msza św. za Rodzinę Arkońską

2 grudnia o godzinie 10:30 zebraliśmy się w kościele św. Jacka oo. Dominikanów na ul. Freta aby uczestniczyć we Mszy Świętej za Rodzinę Arkońską. Po mszy spotkaliśmy się w wyremontowanej kwaterze Arkonii (Koźla 10) by porozmiawiać przy słodkim poczęstunku. Spotkanie było bardzo miłe i okazało się pretekstem do poglębienia więzów wśród wielopokoleniowej Rodziny Arkońskiej.

 

20 listopada 2018

Tatarzy w Polsce

W ten wtorkowy wieczór na kwaterze Arkonii odbył się wykład pół-otwarty fil. Stefana Bekira Assanowicza (cetus 1996), który opowiedział nam o swoim tatarskim pochodzeniu i o dziejach polskich Tatarów. Tatarzy - za zgodą ks. Witolda - zaczęli się osiedlać w Wielkim Księstwie Litewskim już pod koniec XIV wieku. W XVII wieku również w Koronie. Polscy Tatarzy przez wieki wiernie służyli polskim królom (także pod Wiedniem), brali udział we wszystkich powstaniach narodowych oraz w walce o niepodległość i wolną Polskę w XX wieku. Obecnie szacuje się, że w Polsce żyje około 3 tys. polskich Tatarów.

 

15 listopada 2018

100-lecie Arkonii na Politechnice Warszawskiej

15 XI Arkonia wzięła udział w uroczystym posiedzeniu Senatu Politechniki Warszawskiej w dniu Święto Politechniki Warszawskiej. Jest to dla Arkonów ważne wydarzenie, ponieważ mija dokładnie 100 lat od przeniesienia działalności z Politechniki Ryskiej na Politechnika Warszawska. W tym szczególnym dniu składamy naszej warszawskiej Alma Mater najlepsze życzenia!

Jego Magnificencja Rektor PW wspomniał podczas swojego przemówienia o filistrze Arkonii Janie Podoskim. Fil. Podoski był czynnym uczestnikiem trzech wojen oraz zasłużonym oficerem Sił Zbrojnych na Zachodzie. W 1949 został aresztowany przez UB i skazany na 8 lat więzienia. W 1962 r. mianowany profesorem zwyczajnym a w 1986 r. nadano mu tytuł doktora honoris causa PW. Był wybitnym specjalistą od transportu miejskiego i inicjatorem budowy metra warszawskiego. 

http://apw.ee.pw.edu.pl/tresc/semin'17/24v2017/3-JanPodoski_24v2017.pdf?fbclid=IwAR2tbQqfiRWyvMVaGR-N1IWir1T8R_JE63QJIEujG665k8DbrPd3hBJXnRQ

W tym miejscu warto również wspomnieć, że dwóch filistrów Arkonii, tj. fil. Jan Zawidzki (1917-1919) oraz fil. Czesław Skotnicki (1924-1926), piastowali godność rektora Politechniki Warszawskiej.

 

Więcej informacji o tym dniu pod linkiem:

https://www.pw.edu.pl/Uczelnia/Aktualnosci/PW-swietuje-swoj-dzien-z-Legia-Akademicka?fbclid=IwAR1fwrNQPP9qrJMNjDmJbjRkyVa5G_7BMVbIZxZMBopABrbKvCQf4MimHAM

https://www.biuletyn.pw.edu.pl/Galeria/Swieto-Politechniki-Warszawskiej-2018?fbclid=IwAR2EFAyAclpgdQ2_MFCbYk7Rpqb-czttvj7D8OLVxZlwe0txroX-Zya06ZA

 

13 listopada 2018

Czym jest Proptech? Spotkanie z Bartkiem Dobrowolskim

Tega dnia mieliśmy przyjemność wysłuchać prezentacji Bartosza Dobrowolskiego opowiadającego o zmianach zachodzących w branży nieruchomości, ogólnie znanych pod pojęciem Proptech.

 

Dziękujemy serdecznie Bartkowi i przybyłym gościom. Oby więcej tak dobrych spotkań!

 

Wszystkich chcących dalej zgłębiać temat zapraszamy do wysłuchania Bartka podcastu (Spotify: Proptech Poland) i odwiedzenia profilu Proptech Poland

 

Dziękujemy Business Link za gościnę!


Strona: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 100