> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 100

 

17 października 2019

Dzień otwarty

Tego dnia kwatera Arkonii była otwarta także dla wilderów. Była to dobra okazja do poznania naszej korporacji oraz uchylenia rąbka tajemnicy ruchu korporacyjnego. Fil. fil. Piotr Jeleński, Aleksander Gubrynowicz i Maciej Grzesik w krótkim wykładzie zaprezentowali gościom Arkonię.

 

15 października 2019

Teoria mimetyczno–ofiarnicza Rene Girarda jako mechanizm kolektywnej przemocy

Kol. Kacper Szczukocki wygłosił wykład na temat teorii mimetyczno-ofiarniczej René Girarda. Był on okazją do poznania idei cyklu mimetycznego i jego przykłady w historii i w literaturze. Prelegent polecił książkę „Poznałem Szatana” autorstwa René Girarda.

 

12 października 2019

Knajpa inaugurująca rozpoczęcie roku akademickiego

W sobotę na kwaterze odbyła się zwyczajowa knajpa inaugurująca rok akademicki. Przed ponownym rozpoczęciem znoju studiów nie mogło zabraknąć wspólnych pieśni korporacyjnych, konkursów i sztafet.

 

8 października 2019

Nieskończoność w fizyce

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbył się wykład inauguracyjny pt. „Nieskończoności w fizyce". Prelegentem był profesor Krzysztof Meissner – fizyk, specjalista w zakresie teorii cząstek elementarnych i nauczyciel akademicki.

 

22 września 2019

Spływ kajakowy Rodziny Arkońskiej

Życie korporacyjne toczy się także podczas wakacji. Okazją do wspólnego spędzenia czasu latem był spływ kajakami po Wkrze oraz ognisko w Pomiechówku zorganizowane przez Zarząd ZFA! i Prezydium A! 

 

1 sierpnia 2019

75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2019 roku obchodziliśmy 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie sztandar Arkonii został wystawiony o godzinie „W" przy pomniku Gloria Victis na Powązkach Wojskowych. Następnie delegacja warszawskich korporacji akademickich złożyła wieniec, aby oddać hołd bohaterom, którzy walczyli i umierali za podmiotowość oraz suwerenność Polski na arenie międzynarodowej. Szczególnie mieliśmy w pamięci naszych starszych Kolegów, zwłaszcza z czarnego cetusu 1944, którzy wypełnili swój obowiązek wobec ojczyzny.

Także, jak co roku, wieczorem Weleci zorganizowali na swojej kwaterze knajpę patriotyczną.

 

28 czerwca 2019

56 Komersz Narodów Bałtyckich w Warszawie

W ostatnich dniach czerwca korporanci z Polski, Niemiec, Łotwy i Estonii zjechali do Warszawy, aby zacieśnić więzy wyrastające z wspólnych, bałtyckich korzeni oraz rozszerzać współpracę międzynarodową w ramach Komerszu Narodów Bałtyckich. W tym roku uroczystości zorganizowała nasza bratnia Welecja, dzięki której K!N!B! po raz trzeci miał miejsce w Polsce.

Komersz odbył się wraz z pierwszym powojennym Balem Welecji.

 

25 czerwca 2019

Wybór nowych władz Stowarzyszenia

18 i 25 czerwca 2019 r. zostały wybrane nowe władze Stowarzyszenia.

 

1 czerwca 2019

Komersz II–lecia Giedyminii Ostrogensis

W Dniu Dziecka mieliśmy okazję świętować w Łodzi urodziny naszej korporacji córki – Giedyminii Ostrogensis.

 

28 maja 2019

Oświetlenie

Kol. Jan Grzesik naświetlił nam zagadnienie właściwego oświetlenia pomieszczeń.


Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 100