> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 84

 

1 marca 2016

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

We wtorek 1 marca, Arkoni wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się przy dawnym areszcie śledczym przy ul.Rakowieckiej, gdzie zebraliśmy się aby oddać hołd żołnierzom, także korporantom, którzy w tych murach przeszli katorgę komunistycznego śledztwa, często płacąc za to najwyższą cenę. Po tej części odbyły się obchody centralne na pl.Piłsudskiego, które zakończyła Msza Święta w Archikatedrze Św. Jana. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku równie tłumnie zgromadzimy się aby uczcić pamięć tych, którzy do końca wierzyli i walczyli o wolną Polskę. Chwała Bohaterom!

 

23 lutego 2016

Pan Łukasz Orbitowski "Fantastyka jako gatunek literacki"

Gościem naszego kolejnego wtorkowego spotkania był pisarz specjalizujący się w tematyce fantastycznej-pan Łukasz Orbitowski. Opowiedział nam on o początkach fantastyki w Polsce- pisarzach, którzy jako pierwsi zaczęli publikować dzieła tego gatunku oraz o problemach jakie stwarzał przed nimi rynek wydawniczy czasów transformacji ustrojowej. Porozmawialiśmy także o obecnej sytuacji literatury fantastycznej oraz tego  jak jej popularność wpływa na inne dziedziny kultury.

 

9 lutego 2016

"O" jak Oman (pokaz zdjęć)

W czwartek 29 stycznia nasza kwatera wypełniła się po brzegi z racji pierwszego w tym roku spotkania otwartego, na którym kol. Adam Grzesik wraz z Asią Krzemińską, opowiadali nam o swojej podróży do Omanu. Przy dźwiękach arabskiej muzyki oraz smaku daktyli, mieliśmy okazję podziwiać piękne krajobrazy, dzięki czemu chociaż przez chwilę mogliśmy wyrwać się z zimowej codzienności i poczuć sie jak w baśni z tysiąca i jednej nocy.

 

26 stycznia 2016

Wykład kol. Jerzego Byszewskiego "Kupuj odpowiedzialnie"

Tematem pierwszego wykładu naukowego w nowym roku kalendarzowym było odpowiedzialne kupowanie, a z tematem zapoznał nas kol. Jerzy Byszewski. Prelegent opowiedział nam m.in. o tym czym warto się kierować w wyborze produktów w sklepie, gdzie warto robić zakupy, a także czym jest i jak wygląda w praktyce patriotyzm gospodarczy. Bez wątpienia po tym wykładzie będziemy lepiej wiedzieli jak odnaleźć się w "gąszczu" sklepowych półek i co włożyć do naszego koszyka.

 

16 stycznia 2016

Wieczornica Arkonii "Ostry Dyżur"

W sobotę 16 stycznia o godz.21 w Centrum Sztuki- Kartonovnia odbyła się coroczna Wieczornica Arkonii, której tematem był "Ostry Dyżur". W postindustrialnych wnętrzach starej fabryki serów pojawiło się ponad 130 gości w strojach lekarzy, pielęgniarek a także pacjentów. Na szczęcie pomoc medyczna tego wieczoru nie była nikomu potrzebna i mogliśmy spędzić czas na wspólnej zabawie, która trwała do rana. Dziękujemy wszystkim za przybycie i już zaczynamy odliczać dni do kolejnej wieczornicy w przyszłym roku.

 

15 grudnia 2015

Projekcja filmu "Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę"

Nawiązując do tematu wykładu na temat kina na ostatnim spotkaniu przed Swiętami obejrzeliśmy film Stanleya Kubricka "Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę" z 1964. Reżyser w swoim antywojennym obrazie ukazuje jak często na szczytach władzy można spotkać ludzi niekompetentnych, szalonych czy też zwyczajnie głupich, których decyzje wpływają na losy milionów ludzi.

 

12 grudnia 2015

Rybka Arkońska 2015

W sobotę 12 grudnia 2015 roku o godzinie 18 zgromadziliśmy się w gronie fuksów, barwiarzy, filistrów Arkonii, filistra Konwentu Polonia i przedstawiciela Welecji na Kwaterze Arkonii. Okazją było przedświąteczne spotkanie zwane RYBKĄ ARKOŃSKĄ. Frekwencja dopisała i poraz kolejny okazało się, że obecna Kwatera Arkonii staje się za mała na nasze spotkania - przewinęło się ponad 50 osób. Wieczór spędziliśmy bardzo miło, prowadząc rozmowy do późnych godzin nocnych.

 

8 grudnia 2015

Wykład dr Łukasza Jasiny "Obraz II Wojny Światowej w kinie radzieckim i amerykańskim"

Na naszym kolejnym spotkaniu gościliśmy dr Łukasza Jasinę- historyka, filmoznawcę, który opowiedział nam o tym jak przedstawiana jest II Wojna Światowa w kinematografii rosyjskiej oraz amerykańskiej. Temat stał się przyczynkiem do szerokiej i ciekawej dyskusję nad tym jak poszczególne państwa starają się poprzez kino promować własną wersję wydarzeń historycznych. 

 

3 grudnia 2015

Wykład kol.Piotra Koczota "O niedożywieniu"

Na pierwszym spotkaniu naukowym w grudniu, swój drugi wykład w tym roku akademickim wygłosił kol.Piotr Koczot, a opowiedział on nam o niedożywieniu. Dowiedzieliśmy jakie są rodzaje niedożywienia, co jest jego przyczyną, a także jakie środki są stosowane w trakcie leczenia. 

 

28 listopada 2015

Komersz 115-lecia Vironii

W ostatni weekend listopada arkońska delegacja udała się do stolicy Estonii - Tallina aby wziąć udział w komerszu 115-lecia zaprzyjaźnionej korporacji Vironia. Jak w poprzednich latach, tak i tym razem, komersz udał się znakomicie i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Gospodarzom dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i życzymy wszystkiego najlepszego na przyszłość. Korporatsioon Vironia, vivat, crescat, floreat in aeternum!


Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 84