> Strona główna > Aktualności

Strona: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 81

 

25 października 2014

Komersz CXXXI-lecia Korporacji Akademickiej Welecja

W gronie korporantów z Polski i z zagranicy, 25 października obchodziliśmy 131 rocznicę założenia Welecji. Po mszy w kościele Zbawiciela udaliśmy się wszyscy na komerszową kolację w sali Stronnictwa Demokratycznego przy ul. Chmielnej.

Resztę wieczoru świętowaliśmy śpiewając i rozmawiając w doborowym towarzystwie aż do rana.

Welecja vivat crescat floreat in aeternum!

 

22 października 2014

Fonetyka i transkrypcja w języku angielskim

Ostatni wykład wygłosił kol. Stanisław Ciarka, który przybliżył Nam zasady wymowy w języku angielskim. Nauka profesjonalnej wymowy w tak popularnym języku przyda się każdemu z Nas, dlatego wszyscy z dużym zaciekawieniem wysłuchali wykładu. Poznaliśmy tajniki słów z pozoru prostych do wymówienia, a w których tak często popełniamy błędy. 

 

15 października 2014

Od monarchii do demokracji - krok w przód, czy w bok?

We wtorek spotkaliśmy się by debatować o monarchii i demokracji. Debatę poprowadził tegoroczny Komisarz Naukowy. Zaczęliśmy od rozmowy na temat upadku monarchii, a skończyliśmy na potencjalnych szansach jej powrotu. Żadna z osób uczestniczących w debacie nie zmieniła przyjętego na początku stanowiska.

Była to pierwsza od dłuższego czasu taka debata, bardzo Nam się spodobała ta forma dyskusji co na pewno będzie skutkowało kolejnymi spotkaniami tego typy.

 

16 września 2014

Ślub fil. Tomasza Jadowskiego

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 13 września 2014 roku związek małżeński zawarli:

Agata Jaworska i fil.Tomasz Jadowski

 

30 sierpnia 2014

Ślub kol. Stanisława Ciarki

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 30 sierpnia 2014 roku związek małżeński zawarli:

Maria Bolewska i kol. Stanisław Ciarka

 

19 lipca 2014

Ślub kol. Karola Pieróga

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 19 lipca 2014 roku związek małżeniśki zawarli: 

Aleksandra Hubert i kol. Karol Pieróg

 

16 czerwca 2014

Nowe władze Korporacji Akademickiej Arkonia

Dnia 10 czerwca 2014 roku na Kole Sprawozdawczo-Wyborczym nr 2413 wybrano nowe władze Arkonii w składzie:

Prezes - kol. Jan Grzesik (c.2009) 
Wiceprezes wewnętrzny - kol. Tomasz Bil (c.2011)
Wiceprezes zewnętrzny - kol. Kacper Szczukocki (c.2010)
Sekretarz - kol. Jerzy Byszewski (c.2011)
Skarbnik - kol. Adam Grzesik (c.2007)

Na Oldermana cetusu 2014 wybrany został kol. Mikołaj Stępniewski (c.2010)

 

28 maja 2014

Jak działają stacje informacyjne?

Wczorajszy wykład wygłosił fil. Maciej Stanecki, który opowiedział nam o swoim doświadczeniu pracy w telewizji informacyjnej. Mogliśmy poznać tajniki warsztatu dziennikarskiego, tworzenia news'ów oraz zarządzania mediami informacyjnymi.


Na przykładzie TV Republika zastanawialiśmy się nad modelem powstawania stacji telewizyjnych oraz ich późniejszego rozwoju. Tematyka ta była przyczynkiem do dalszej dyskusji o mediach w Polsce.

 

18 maja 2014

KOMERSZ 135-lecia Arkonii

Jak co roku w trzecią sobotę maja zebraliśmy się w wielkim gronie własnym i naszych przyjaciół z innych korporacji aby uczcić 135. rocznicę założenia naszego Stowarzyszenia. 

Obchody rozpoczęły się, tradycyjnie, od złożenia kwiatów na grobie fil. Adama Malinowskiego na warszawskich Powązkach oraz od złożenia wieńca pod tablicą upamiętniającą Korporantów poległych podczas zamachu majowego. Następnie odbyła się Msza Św. w kościele pw. św. Marcina.

Przed właściwą częścią Komerszu odbyło się Koło, po którym, mogąc się posilić i odpocząć na Rynku Starego Miasta, udaliśmy się pod pomnik Jana Kilińskiego gdzie zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.

W tym roku Arkonia po raz pierwszy od wielu lat zorganizowała Komersz w formie otwartej. Bardzo miło było nam gościć jak co roku korporacje cartellowe: Konwent Polonia, Welecję oraz Starego Strzechę Jagiellonii Stanisława Wyganowskiego, ale również wiele korporacji spoza cartellu. Obecni byli przedstawiciele Sarmatii, Aquilonii, Chrobrii oraz Hermesii.

Po części oficjalnej Komerszu odbyła się oczywiście część nieofcjalna, na której, jak już jest w zwyczaju arkońskim, zorganizowana została sztafeta piwna, a na zakończenie odśpiewaliśmy, uwielbianą przez wszystkich, pieśń semestrów.

Ulewy i deszcze jakie przechodziły tego dnia nad Warszawą pokrzyżowały nam niestety plany przejazdu Sztandaru w dorożce przez Stare Miasto, ale pieszy genzenmarsz złożony z ponad 50 głośno rozśpiewanych korporantów i tak wzbudzał ogromne zainteresowanie przechodniów.

Genzenmarsz dotarł oczywiście na kwaterę Arkonii, gdzie odbyła się knajpa pokomerszowa, która trwała do późnej nocy. Najbardziej wytrwali kończyli świętowanie jeszcze później w warszawskich barach.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność w tak ważnym dla nas dniu.

Vivat!

 

10 maja 2014

Ślub fil. Pawła Wilskiego

Z wielką radością zawiadamiamy, że dnia 10 maja 2014 roku

związek małżeński zawarli:

Hanna Nagalska i fil. Paweł Wilski


Strona: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 81